YENİLİKLER VE DUYURULAR

Sitemiz hakkında her şey. Öneriler, son dakika haberleri, üyelerimizin en gizli sırları, tangalar, slip donlar ve daha neler hakkında o biçim bilgi paylaşımı.
Kullanıcı avatarı
KEzzAP
Site Admin
Meslek: Akademisyen (Siyaset Bilimi)
İletişim:

Re: YENİLİKLER VE DUYURULAR

Mesaj gönderen KEzzAP » 03 Kas 2016 18:44

hüseyinuyanık0 isimli kullanıcının nicki vizyonsuzhayat olarak değiştirildi.
Lütfen özel mesaj ile genel sorular sormayınız, cevaplamıyorum. Aynı soruyu forumda sorunuz. Ancak benimle ilgili bir sorunuz varsa özel mesaj ile sorunuz.

Youtube sinema eğitim kanalım: https://www.youtube.com/user/GerillaFilmYapimi

Kullanıcı avatarı
spidervis
Moderator
Meslek: Besteci ve ses düzenleyici
İletişim:

Mesaj gönderen spidervis » 09 Kas 2016 02:20

Önümüzdeki birkaç günde altyapı yenileme çalışmaları yapılacak. Bu esnada zaman zaman forum yanıt vermeyebilir, sayfalar açılmayabilir veya işlemler normalde olduğundan daha uzun sürebilir. Ancak en önemlisi, atacağınız son mesajlar kaybolabilir. Önemli bir şey yazacaksanız veya doküman niteliğinde sonradan da bakmak isteyeceğiniz güzel bir yanıt almışsanız, bir kopyasını elinizde bulundurun derim.

Bir gün sabah yepyeni bir foruma uyanırsanız da şaşırmayın. Eğer birkaç saat boyunca siteden hiç tık yoksa, siz bu satırları okurken ben ismini vermeyeceğim bir ülkeye kaçıp çoktan sığınmış olacağım :}

Şimdilik herhangi bir istek de almayacağız. Onun başlığını bilahare açıp sorarız.

Cümleten iyi forumlar.

Theo'nun Ruhu
Mad Max

Mesaj gönderen Theo'nun Ruhu » 09 Kas 2016 02:33

spidervis yazdı:Önümüzdeki birkaç günde altyapı yenileme çalışmaları yapılacak. Bu esnada zaman zaman forum yanıt vermeyebilir, sayfalar açılmayabilir veya işlemler normalde olduğundan daha uzun sürebilir. Ancak en önemlisi, atacağınız son mesajlar kaybolabilir. Önemli bir şey yazacaksanız veya doküman niteliğinde sonradan da bakmak isteyeceğiniz güzel bir yanıt almışsanız, bir kopyasını elinizde bulundurun derim.

Bir gün sabah yepyeni bir foruma uyanırsanız da şaşırmayın. Eğer birkaç saat boyunca siteden hiç tık yoksa, siz bu satırları okurken ben ismini vermeyeceğim bir ülkeye kaçıp çoktan sığınmış olacağım :}

Şimdilik herhangi bir istek de almayacağız. Onun başlığını bilahare açıp sorarız.

Cümleten iyi forumlar.
Kolay gelsin.

Fulgura
Moderator

Mesaj gönderen Fulgura » 09 Kas 2016 16:54

Sanırım hızlı cevap kısmı şu anda yok.
Sinema hem bir hastalık hem de tedavisinin ortak adıdır.

Sorularınızı özel mesaj yerine forum üzerinden herkese açık sormanızı rica ediyorum.

Kullanıcı avatarı
spidervis
Moderator
İletişim:

Mesaj gönderen spidervis » 09 Kas 2016 18:54

Theo'nun Ruhu yazdı:Kolay gelsin.
Teşekkürler.
Fulgura yazdı:Sanırım hızlı cevap kısmı şu anda yok.
O konuda bir değişiklik yapmadım hocam. Bazı forumlar için kapalı olabilir ama, bakarım sonra.

Fulgura
Moderator

Mesaj gönderen Fulgura » 09 Kas 2016 21:49

Garip... Şu anda geri geldi. Bir önceki logon durumumda yoktu sayfanın altında.

Sorularınızı özel mesaj yerine forum üzerinden herkese açık sormanızı rica ediyorum.

Kullanıcı avatarı
KEzzAP
Site Admin
İletişim:

Mesaj gönderen KEzzAP » 11 Kas 2016 01:09

İyi hadi yeni görüntümüz hayırlı olsun. :)
Alternatifler de eklenecek inşallah zamanla.
İyi forumlar. :)
Lütfen özel mesaj ile genel sorular sormayınız, cevaplamıyorum. Aynı soruyu forumda sorunuz. Ancak benimle ilgili bir sorunuz varsa özel mesaj ile sorunuz.

Fulgura
Moderator

Mesaj gönderen Fulgura » 11 Kas 2016 01:18

Kör oldum...

Çok sivri geldi birden. Dar olması da daralttı beni açıkçası. Sarılar çok cart. Gözüm alışamadı.

Kullanıcı avatarı
KEzzAP
Site Admin
İletişim:

Mesaj gönderen KEzzAP » 11 Kas 2016 01:21

Fulgura yazdı:Kör oldum...

Çok sivri geldi birden. Dar olması da daralttı beni açıkçası. Sarılar çok cart. Gözüm alışamadı.
Dar olması ilk başta bana da kötü geldi, zoom yaptım ben browser'da.
Fena durmuyor.
Sarılara bakalım.

Kullanıcı avatarı
KEzzAP
Site Admin
İletişim:

Mesaj gönderen KEzzAP » 11 Kas 2016 01:23

Bu eski rengin aynısı değil mi?
Neden değişik geldi Fulgura sarı?
edit ve quote yazan tuşlar için mi diyorsun?

Kullanıcı avatarı
spidervis
Moderator
İletişim:

Mesaj gönderen spidervis » 11 Kas 2016 01:30

Fazla kaybolan mesaj olmadı. Her şey istediğim gibi gitmese de genel olarak başarılı bir operasyon oldu. Şimdilik, eski foruma en yakın renkler olarak bunu bulabildik. Bana göre bu geçici bir tema. Telefon ekranlarınıza da tam oturmayacaktır.

Şu an her türlü isteği ve şikayeti alabiliriz. Önem sırasına göre bakarım, bakıyorum.

Theo'nun Ruhu
Mad Max

Mesaj gönderen Theo'nun Ruhu » 11 Kas 2016 03:38

Emeğinize sağlık. Bir değişik geliyor şu an ama alışırız herhalde. Bazı iletiler uçmuş bu arada.

tute
Donnie Darko

Mesaj gönderen tute » 11 Kas 2016 06:10

forumun en altındaki son mesaj yazılan konular bölümü gelecek mi? oldukça kullanışlıydı.

Kullanıcı avatarı
KEzzAP
Site Admin
İletişim:

Mesaj gönderen KEzzAP » 11 Kas 2016 10:19

mamadoly isimli kullanıcı ve moderatörümüzün nicki
erkayama olarak değiştirilmiştir.

Kullanıcı avatarı
spidervis
Moderator
İletişim:

Mesaj gönderen spidervis » 11 Kas 2016 11:11

Yeni forum, aslında çok da yeni değil :) Yine aynı yazılım fakat daha üst versiyon. O yüzden çoğu şey eskiden bildiğiniz gibi.
  • Yeni Konu ve Cevap Yaz butonları şu an için İngilizce. New Topic ve Post Reply olarak görünüyorlar. Keza profile, e-mail, özel mesaj butonları da öyle. Değişecekler.
  • Yeni mesaj yazarken kullandığımız metin editörü değişti. Çok değişik, cıvıl cıvıl fontlarla da yazabilirsiniz ama aralarda okunması zor olanlar var. O yüzden bazılarını silebiliriz.
  • Farklı renklerle yazmak da hemen sağ kısımdaki renk seçimi kısmından mümkün. Bu özellik önce de vardı galiba ama emin değilim.
  • Mesajınız içerisine eklediğiniz youtube, vimeo gibi sitelerin linkleri artık otomatik gömülmüyor. Gömmek için editördeki play simgesini kullanabilirsiniz.
İyi forumlar.

Kullanıcı avatarı
KEzzAP
Site Admin
İletişim:

Mesaj gönderen KEzzAP » 11 Kas 2016 12:11

Özetle şu, eski forumumuz şeklen çok güzeldi bence de. Zaten üzerinde bu kadar ısrar etmemizin sebebi de buydu.
Ama eski versiyon olduğundan artık teknik sıkıntıları katlanılmaz hale gelmişti.
Yükseltmemiz gerekiyordu. O nedenle o şekilden vazgeçmek durumunda kaldık istemeye istemeye.
Alışacağız, daha iyilerini bulacağız.

spidervis buraya forum biçimleri koyabilir, çoklu seçenekten hoşunuza gideni seçebilirsiniz belki.
oylama yapabiliriz.
mümkün mü bu spidervis?

Bu arada farklı renk seçenekleriyle yazmak mümkün olsa da forum kuralları gereği mümkün değil. Bence komple kaldırılabilir o nedenle, kafa bulandırmayalım :)

Kullanıcı avatarı
spidervis
Moderator
İletişim:

Mesaj gönderen spidervis » 11 Kas 2016 13:56

Forumu güncellerken deneme yaptığım temalardan birini aktifleştirdim. Dileyen bu temayı seçebilir. Görünüm özetle şöyle:
Resim

Bunu kullanabilmek için önce şuraya tıklayın:
ucp.php?i=165
Sonra da "Mesaj panosu stili" ayarını klasik yerine, mavibeyaz seçin. Kaydedince değişecektir. Anasayfaya geldiniz, halen sarı siyah tema varsa Ctrl+F5 yaparak sayfayı yenileyin.

Bir müddet sonra bu tür seçenekleri artırıp bir anket yaparız.

msaricay
Man on the moon

Mesaj gönderen msaricay » 11 Kas 2016 14:35

arkadaş forumdan sogutmak için mi yapıyonuz anlamadım..biz bicimci adamlar degiliz içerikçi adamlarız..elinize saglık ama ben beğenmedim

Kullanıcı avatarı
Bağımsız
Alien

Mesaj gönderen Bağımsız » 11 Kas 2016 18:22

Madem sinemayla ilgili bir forum burası ben de düşüncemi sinemayla örneklendireyim: Son Star Wars filmi gibi olmuş forumun hali.

Kullanıcı avatarı
spidervis
Moderator
İletişim:

Mesaj gönderen spidervis » 11 Kas 2016 19:21

Tema değişimi daha pratik hale geldi. Sayfanın en üstünde, site logosunun altında Style kutucuğu var. Ziyaretçiler dahil, oradan farklı bir temaya geçebilirsiniz. Şimdilik fazla seçenek yok.

“Film Fabrikasi.com” sayfasına dön