Yönetimle İlgili İstekler, Şikayetler, Övgüler ve Sevgiler

Sitemiz hakkında her şey. Öneriler, son dakika haberleri, üyelerimizin en gizli sırları, tangalar, slip donlar ve daha neler hakkında o biçim bilgi paylaşımı.
Kullanıcı avatarı
sickman
Site Admin

Re: Yönetimle İlgili İstekler, Şikayetler, Övgüler ve Sevgiler

Mesaj gönderen sickman » 09 Haz 2009 09:32

Yapılan uygulamaları görüyorsunuz ve rahatsız oluyorsunuz anlıyorum. Ama iki şey var bunları da bilin diye yazıyorum. Birincisi biz de rahatsızız, kimseyi uzaklaştırmak hele ki katılım gösteren üyelere ceazi yaptırımlar falan bana çok ters geliyor, hep başka yol bakıyorum. Ama kişiler geri adım atmayınca yapacak hiç bir şeyimiz kalmıyor. Bundan çok rahatsızız misal. Yahu be adam (hepimize söylüyorum) bir dön bak bakalım ne yazmışsın, niye tepki aldın. De ki ya anlamadınız siz beni ne yapayım artık, kusura bakmayın. Bak bakalım kim kazanıyor, kim o günü rahat geçiriyor, kimin içinde ukde kalmıyor.

Geçen gün kapıştık sağolsun Franc'la ama dedim ki özür dilerim arkadaş napalım böyle oldu bugün. O da anladı sağolsun kapandı gitti. Şimdi mesajlarını okurken ne yazmış lan bu kılkuyruk demiyorum misal. Anlaştık hem de anlayarak birbirimizi. Bu kadar kolay aslında.

İkincisi ise sadece cezai uygulamaları baz alarak forumu ve yönetimi yargılamayın. Diyorum ya her gün oluyor bir sürü şey. Başlık siliniyor, taşınıyor, Özel mesajlar atıyoruz "nooluyo lan burda" diye, mesajları siliyoruz, taşıyoruz bir sürü şey. Geçengün yine Ercu ile Sscb7 idi sanırım hallendiler birbirlerine ama kimseye müdahale etmedik. Ben birer bira söyledim onlara belki onun etkisiyle belki de kendi içgüdüleriyle özel mesaj falan hallettiler. Her kapışanı uyarı yapmadan, özel mesaj atmadan banlıyoruz mu sanılıyor. Öyle değil çünkü, öyle anlaşılırsa üzülürüz.

Bütün olay birazcık hoşgörü ve alttan almada yatıyor aslında. O zaman yöneticilerin yönetimsel mesajları olmaz zaten bu forumda. Seviyesi çok güzel çünkü forumun genelinin. Sadece benim, nokta koyun kardeşim, virgül koyun, büyük harfle yazsana bilader gibi mesajlarımı görürsünüz. Ona da katlanacaksınız artık.

Kullanıcı avatarı
sickman
Site Admin

Mesaj gönderen sickman » 09 Haz 2009 09:43

ali.ünal yazdı:
mordevrim yazdı: Şimdi senin yazına cevaben "bu da fikir, işine gelirse" deyip geçseydim hoş olur muydu?
Olurdu veya olmazdı, kimse bunu tartışmıyor Eyüp. Kimsenin böyle bir "ders"e de ihtiyacı yoktu. İroniye geçmeden önce gerçeklerle ilgilensek daha kolay olur. Kimse "hakaret bana iyi geliyor, günde üç öğün hakaret edilmezsen rahat yaşayamıyorum" da demiyor. Hadi özelleştireyim, ben böyle bir şey demiyorum. Özel mesajlar yoluyla edilen hakaretlere üçüncü kişilerin karışmaması gerektiğini ve forumun başkaları tarafından kullanılmasını bozan insanların yaptırıma uğrayabileceğini söyledim. Çünkü birincisi özel hayata, ikincisi de ötekiye saygıyı gerektiriyor. Onun dışında yapılan her türlü eylem özgürlük dahilindedir, bana göre.

Kendisine hakaret edildiğine karar verecek kişi, kişinin kendisidir, hakaret eden değil. Dolayısıyla üçüncü şahısların çıkıp "bu ona hakaret etti" demesi, asıl, sözde hakarete uğrayan kişinin özlük hakkına hakarettir. Ben bana yapılan eylemi, hakaret olarak değerlendirip değerlendirmeme hakkına sahibim ve bu hakkımı kimseye devretmiyorum. Bana göre doğrunun da bu olduğunu söyledim. Moderyasyonun ya da siteden atılmanın kaldırılmasını talep etmedim. Sen bana "bik bik bik yapma" dedin diye, senin siteden yasaklanmasını isteyecek değilim. Anlatmaya çalıştığım bu. Ama zaten ben sisteme temelden karşı çıktığım için, söylediğim her fikir artı bir muhalefet gibi görünüyor. Aslında öyle değil, aslında hepsi asıl meseleden, yani "iktidar" meselesinden kaynaklanıyor. Bunun da iCe üyesinin geri dönmesiyle bir ilgisi olduğu için değil, sickman'in sorması üzerine onun geri dönmesini istediğimi belirtirken söyledim. Hâliyle ben bu durumu şu an için "etkin" olarak eleştiriyor kabul edilmeyeyim zira ben ilelebet eleştiriyor olacağım.
Ali,

Özel mesja konusu ile ilgili fikrimi yazmıştım ben de takrarlayayım ki biz o araçlardan sorumluyuz. Birisi özel mesajla da olsa başka birine hakaret etse "bu site içerisindeki" huzuru bozuyor demektir. Sen öyle düşünmeyebilirsin ama öyle oluyor uygulamada.

İkincisi de hakaret olduğuna kişinin kendisi karar verir diyorsun tamam. Ama Birisi sana (bana göre) hakaret ettiği zaman sen alttan alabilirsin, ama ben onun sitenin genel huzurunu bozduğunu düşünerek konuşuyorum zaten. Kamu davası diye bir şey vardır. Kişiler arasında anlaşma olsa bile devlet kamu davası açar. Bu da ona benzer bir uygulama.

Seni muhalefet olarak değil, bu işlere kafa yoran biri olarak görüyorum ben. Her zaman eleştir ki doğruyu bulalım. Ama bu kadar açıklama yapıyoruz, herkese tek tek gerekirse anlatıyoruz, yargılarken biraz daha insaflı olmak lazım. Biz yüz kere konuşup bir kere uygulama yapıyoruz. Gerekirse tartışıyoruz ne yapalım diye ayrılığa düşüyoruz yönetim forumunda, sonra bir yargıya varıyoruz. Ama eleştiriler ilk ağızdan tek seferde çıkıyor. Anlayış beklemiyorum ben, ama polis gibi bir şey olduk burada, ne boktan işmiş bu yahu. Özgür kandırdı beni her şey çok güzel olacak dedi, içkime ilaç attı pezemek. Gidip msn den sövücem şimdi kendisine.

Kullanıcı avatarı
ali.ünal
Braveheart
Meslek: Çevirmen
İletişim:

Mesaj gönderen ali.ünal » 09 Haz 2009 10:00

sickman yazdı:Seni muhalefet olarak değil, bu işlere kafa yoran biri olarak görüyorum ben. Her zaman eleştir ki doğruyu bulalım. Ama bu kadar açıklama yapıyoruz, herkese tek tek gerekirse anlatıyoruz, yargılarken biraz daha insaflı olmak lazım. Biz yüz kere konuşup bir kere uygulama yapıyoruz. Gerekirse tartışıyoruz ne yapalım diye ayrılığa düşüyoruz yönetim forumunda, sonra bir yargıya varıyoruz. Ama eleştiriler ilk ağızdan tek seferde çıkıyor. Anlayış beklemiyorum ben, ama polis gibi bir şey olduk burada, ne boktan işmiş bu yahu. Özgür kandırdı beni her şey çok güzel olacak dedi, içkime ilaç attı pezemek. Gidip msn den sövücem şimdi kendisine.
Özel mesaj ve kamu huzuru konularında da aynı görüşte değilim ama dediğim gibi, benim söylediklerim ve söyleyeceğim her şey otomatik olarak bir eleştiri olacağı için daha fazla kontra yapmayayım, az buçuk da olsa anlatabildim derdimi. Gerekirse bir iktidar ve itaat başlığı açarız, orada dökeriz kurtlarımızı. İnsafsız yargılama yaptım mı diye düşündüm, yapmadığıma karar verdim. Her şeyi eleştiri dozunda söylediğimi düşünüyorum. Size de haksızlık yapıldığında ön cephede beni görürsün zaten. Kime haksızlık yapılmışsa işte, ona, size, bana.

Sizlerin de, zaten mevcut çerçeve içinde yapacağınızın en iyisini yaptığınızı biliyorum. Yoksa ne işim var bu forumda. Özgür'e de söylemiştim bunu. İyi çocuktur. İyi çocuklarız vesselam.

Kullanıcı avatarı
mordevrim
Müdür
Meslek: değişir

Mesaj gönderen mordevrim » 09 Haz 2009 10:08

ali.ünal yazdı:
mordevrim yazdı: Şimdi senin yazına cevaben "bu da fikir, işine gelirse" deyip geçseydim hoş olur muydu?
Olurdu veya olmazdı, kimse bunu tartışmıyor Eyüp. Kimsenin böyle bir "ders"e de ihtiyacı yoktu. İroniye geçmeden önce gerçeklerle ilgilensek daha kolay olur. Kimse "hakaret bana iyi geliyor, günde üç öğün hakaret edilmezsen rahat yaşayamıyorum" da demiyor. Hadi özelleştireyim, ben böyle bir şey demiyorum. Özel mesajlar yoluyla edilen hakaretlere üçüncü kişilerin karışmaması gerektiğini ve forumun başkaları tarafından kullanılmasını bozan insanların yaptırıma uğrayabileceğini söyledim. Çünkü birincisi özel hayata, ikincisi de ötekiye saygıyı gerektiriyor. Onun dışında yapılan her türlü eylem özgürlük dahilindedir, bana göre.

Kendisine hakaret edildiğine karar verecek kişi, kişinin kendisidir, hakaret eden değil. Dolayısıyla üçüncü şahısların çıkıp "bu ona hakaret etti" demesi, asıl, sözde hakarete uğrayan kişinin özlük hakkına hakarettir. Ben bana yapılan eylemi, hakaret olarak değerlendirip değerlendirmeme hakkına sahibim ve bu hakkımı kimseye devretmiyorum. Bana göre doğrunun da bu olduğunu söyledim. Moderyasyonun ya da siteden atılmanın kaldırılmasını talep etmedim. Sen bana "bik bik bik yapma" dedin diye, senin siteden yasaklanmasını isteyecek değilim. Anlatmaya çalıştığım bu. Ama zaten ben sisteme temelden karşı çıktığım için, söylediğim her fikir artı bir muhalefet gibi görünüyor. Aslında öyle değil, aslında hepsi asıl meseleden, yani "iktidar" meselesinden kaynaklanıyor. Bunun da iCe üyesinin geri dönmesiyle bir ilgisi olduğu için değil, sickman'in sorması üzerine onun geri dönmesini istediğimi belirtirken söyledim. Hâliyle ben bu durumu şu an için "etkin" olarak eleştiriyor kabul edilmeyeyim zira ben ilelebet eleştiriyor olacağım.
"Forumun başkaları tarafından kullanımının bozulması" çok geniş bir "yargı" bana kalırsa. Hepatitb'nin 2 hafta uzaklaştırma aldığı tartışmada o başlığa forumun 3.5 yıldır rastlamadığı bir biçimde mesajlar düzen, yer yer genel hakaretler içeren mesajlar atan "bahar aysu" bu geniş yargıyla yargılandığı zaman forumun başkaları tarafından kullanımı bozuyordu mesela. Forum en geyik başlıkta bile ciddiyetini koruyan üyelere sahipken bir anda herkes ipin ucunu kaçırabiliyordu. Çünkü hakaret geneldi ve bu üyelerde yazma içgüdüsü oluşturuyordu. Eğer aynı tavır her gün sürseydi başka başlıklara sıçraması işten bile değildi -ki o gün çoğu başlıkta yine amiyane bir tabirle geyik havası yer taraftan akıyordu. Yani kısaca forumun kullanımı bozuma uğruyordu. Ha bu da göreceli dersen işte orada bir şey diyemem ama maalesef göreceli ile görünen arasında bazen çok fark olabiliyor.

Yani ben kişisel hakarette bulunmadan tüm genele hakaret edersem yaptırıma uğramaktan kurtulamam. Bunu herhangi birisinin "tüm laikler ahlaksızdır, kızlarının başkalarıyla yatmasına aldırış etmezler" ya da tam tersi "dinciler geri kafalıdır, 1400 yıl önceki kanunlarla teknoloji dönemini yönetmeye çalışıyorlar" demesine benzetiyorum. Böyle bir adamı dava edemezsin belki, onu tam bilmiyorum. Ama böyle bir açıklamadan sonra genelde bir tepki doğacağını ve ilişkilerde bir sertleşme yaşanabileceğini tahmin edebiliyorsundur. İşte bu bana göre kullanım bozulmasıdır. Çünkü bana göre her şeyin ama her şeyin bir etiği vardır. Laikleri ahlaksız olarak nitelendirebilirsin ama bunu yüzlerine vuramazsın, dincileri geri kafalı olarak görebilirsin ama bunu da yüzlerine vuramazsın. Görüşlerini elbette söyleyeceksin ama bunu açıklamanın bir etiği vardır bana göre.

Olayı iyice özele indirgersem bahar aysu olayında olayın öznesi olan kişi yani bahar hanım hepatitb'den özür dilemesini istedi. Yani senin dediğin gibi "Dolayısıyla üçüncü şahısların çıkıp "bu ona hakaret etti" demesi, asıl, sözde hakarete uğrayan kişinin özlük hakkına hakarettir." gibi bir durum yok ortada.
bahar aysu yazdı:arkdaşlar
benn 35 yaşında evli iki çocuk annesi bir yetişkinim sizler gibi ergenliğini bitirmemiş yeni yetme değilim.ben bu siteyi sanatla sinemayla ilginen insanlar var diye seçmiştim yanılmışım.
hepatit b
17nisan tarihinde serkan beyden gelen mesaja cevap vermişsiniz.ışık atölyesi sormuş serkan bey plato da var diye cevap yazmışsınız. nedir bu yaptığınız terbiyesizlik bizler ciddi cidddi sanatla ilgilenmek istiyoruz hakaret ettiğiniz insanlardan ve bizim gibi vakitlerini çaldığınız insanlardan özür dileyin
plato yu gösteren sizsiniz hepatitb ben de sizin cevabınız üstüne araştırma yaptın utanın halinizden!!!!çamur attığınız adam evli barklı değerli bir doktordur benim de üniversite yıllarından arkadaşımdır.siz kimsiniz terbiyesiz herifler zaten bundan sonra konumum gereği girmem bu siteye.zaten cafe muhabbeti yapan ergenlik bunalımlı çocuk dolu anlaşılan burası yazıklar olsun!!!!!
Böyle bir durumda yine ve yine yönetimi suçlamak bana göre artık komediye kaçıyor. Ne yapılabilirdi böyle bir durumda. Kişiden özür dilemesini de istenildi ama maalesef cevap gelmedi. Eğer böyle bir durumda biz bir üyenin hakkını korumasaydık işte o zaman hak ihlali olurdu.
Yapmayın. Aynı Big Bang'in çocuklarıyız hepimiz...

Kullanıcı avatarı
ali.ünal
Braveheart
Meslek: Çevirmen
İletişim:

Mesaj gönderen ali.ünal » 09 Haz 2009 10:18

mordevrim yazdı:"Forumun başkaları tarafından kullanımının bozulması" çok geniş bir "yargı" bana kalırsa.
"Forumun şifresini kırmaya çalışan, teknik olarak bozan ve erişilmesini engelleyen" demesem de anlaşılır diye düşünmüştüm, o kadar şey yazıp çizdikten sonra. Kişiler fikirlerini, her nasıl olursa olsun, söylediğinde benim forumu kullanma hakkım engellenmiyor ya da bozulmuyor, sadece sinirlerim bozulur, daha asabi oluyorum. O da benim sorunum. bahar.aysu'ya da, hepatitb'ye de oturduğum yerden çok kızdım ama ikisinin de yasaklanması aklımdan geçmedi. Ay, çok fazla tekrar ettim kendimi. Anlaşıldı artık sanırım.

Kullanıcı avatarı
baço
Sir Baco
İletişim:

Mesaj gönderen baço » 09 Haz 2009 14:12

akaratas yazdı:Diğer olayda ise "bağımsız düşük bütçe film yapımına" Engin Ardıç'ı getiren kişi yine yağmurköpeği değil. Bir sinema forumunda Engin Ardıç'ın yazısıyla başlayan bir tartışmada bir üyeyi kaybetmek ise hiç akıl karı değil.
Konu dışı bölümünün kaldırılmasını mı öneriyorsun anlamadım? Yoksa birisine ceza verilirken ilk mesaja bakıp ona göre mi verilmeli diyorsun?

Açıkça söylersen sevinirim...
- baço

Kullanıcı avatarı
Karatasa
The man who knew too much
Meslek: Sinema

Mesaj gönderen Karatasa » 09 Haz 2009 14:13

Siyaset ve türevleri foruma girmesin diyorum.

Kullanıcı avatarı
KEzzAP
Site Admin
Meslek: Akademisyen (Siyaset Bilimi)
İletişim:

Mesaj gönderen KEzzAP » 09 Haz 2009 14:16

Ben normalde yazmayacaktım, böyle konuşmuştuk fakat mevzunun yeterince genelleşmiş olduğunu görüyorum ve yazacağım.

Şimdi sanılıyor ki burada şöyle bir uygulama var:

Forumun kuralları bellidir, uymayan atılır.
Bu bir yere kadar doğrudur.

Bu bir yeri şöyle açıklayayım:

Kişi genel bir rahatsızlık durumu oluşturan bir mesaj mı attı, (şahsi saldırı yaptı diyelim, ya da birilerini rahatsız eden bir mesaj attı) bu durumla ilgili bize ya saldırılan kişiden ya da genel forum
tepkilerinden anlaşılan şikayetler geliyor. Biz de kendi aramızda tartışıyoruz, olabildiğince esnek bir tavır sergileyip karar almaya çalışıyoruz. Bu karar alış süreci içerisinde kararımızı etkileyecek çoook önemli iki durum var:

1) Şikayet eden, ya da saldırıya uğrayan kişinin biz kendi aramızda hallettik demesi.
2) Kişinin samimi bir özür dileyip, forum tarafından ya da saldırıya uğrayan kişi tarafından affedilmesi.

Biz de diktatör adamlar değiliz, sadece madur durumda olanların haklarını savunmaya çalışan konumdayız. Bunlar gerçekleşirse zaten kimse çıkıp da uzaklaştıralım ya da banlayalım demez.

Örnek-1: Bahadır Abi, Kenan abi tarafından hakarete uğrayınca söylediği şey çok netti. İstediğim sadece bir özür mesajı, bunu yaparsa uzaklaştırmayalım. Yapmadı.

Örnek-2: Bahar Hanım yukarıda bir özür istemiş. Hepa'ya ilettiğimizde tepkisi şu oldu. "Anaa attınız mı beni forumdan. İyi siz bilirsiniz, ben de bir daha gelmem kapak olur size"

Örnek-3: İçinde benim de bulunduğum çetrefilli durum. Ben ice'ın mesajı kadar sert bir mesaj atmış olayım, kabul edelim. Doğrudur, serttir. Ya da size sert gelmiştir. Oturdum düşündüm, dedim ki demek ki arkadaşlarınla konuşur gibi değil, daha toplum içinde konuşur gibi konuşacak ve bu çerçevede yapacaksın eleştirilerini. Ertesi gün hemen bu ana başlık içerisinde açık ve net bir biçimde sordum:
"Ben hata yaptım. İsterseniz moderatörlüğümü alıp, beni de forumdan uzaklaştırabilirsiniz."
Arkasından dilediğim bu özür üzerine başta bana karşı çok sert sözler söylemiş olan Kadir Köymen yaptığımın bir büyüklük olduğunu, ardından bu duruma yorum yapan üyeler ise böyle bir istifaya gerek olmadığını belirttiler. Belirtmeyen varsa bu belirtmeyenin sorunudur. Ben açıkca kendi cezamı kendime kesmişim. Demişim ki yaptığım işin cezası budur uygulamaya koyun. Az önce yukarıda bahsettiğim "Kişinin samimi bir özür dileyip, forum tarafından ya da saldırıya uğrayan kişi tarafından affedilmesi." gerçekleştiğinden forumdan atılmadığımı düşünüyorum.
Oysa Ice arkadaşımız forumu nasıl terk etmiş hep beraber okuyalım:

Sizin gibi ezikler yüzünden forumdan soğudum girip okuyasım yazasım kalmadı.

Foruma dair fikrini bu şekilde belirten şahıs girip okuyası kalmadığı bir yerden de uzaklaştırılır, ta ki gelip özür dileyip herkes tarafından "affedilene" kadar. Bu durumda başta benden özür dilemesi gerekiyor.

Tekrar hatırlatıyorum: Ben özrümü diledim ve "forum" beni affetti. Ben hiçbir yorum yapmadım diyenler o süreçte yapacaklardı yorumlarını bir zahmet. Alalade özür diledim. İşte o özür mesajım:

Yazmış olduğum ilk iki mesajı sildim. Vermiş olduğum rahatsızlıktan ötürü özür dilerim.
Beni tanıyan ve konuşmamı bilen insanlar üslubumda hiç sert bir şey olmadığını zaten biliyorlar ama yazı dili farklıdır.
Böyle bir üslupla bir daha kimseyi rahatsız etmeyeceğim.
Gerçekten isteniyorsa, moderatörlüğüm alınabilir.
Hiç kırılmam.

Ve Kadir Köymen'in cevabı:

KEzzAP bütün samimiyetimle bütün içtenliğimle teşekkür ederim...
Beklediğimden daha büyük bir olgunluk gösterdin bu sadece seni bir derece daha yüceltti.

Moderatörlüğün alınmaz ancak pekiştirilir. (sanırım bidılcüuğs da katılır bu fikrime).

Şimdi lütfen ama lütfen ortada adaletsiz bir durum varmış gibi konuşmayalım.
Sanırım anlatabildim derdimi.
Lütfen özel mesaj ile genel sorular sormayınız, cevaplamıyorum. Aynı soruyu forumda sorunuz. Ancak benimle ilgili bir sorunuz varsa özel mesaj ile sorunuz.

Youtube sinema eğitim kanalım: https://www.youtube.com/user/GerillaFilmYapimi

Kullanıcı avatarı
baço
Sir Baco
İletişim:

Mesaj gönderen baço » 09 Haz 2009 14:19

Ahmetcim o zaman yine senin hesabına göre; siyaseti foruma ilk sokanı bulup lafını ona söylemen lazım...
- baço

Kullanıcı avatarı
mordevrim
Müdür
Meslek: değişir

Mesaj gönderen mordevrim » 09 Haz 2009 14:20

Benimsinemalarım sitesinin ilk çöküşü Azazel'in siyasi post'ları silmesi ve buna karşı ayaklanan üyelerle başladı. Yönetime o dönem çok fazla eleştiri geldi. Siyaset hayatın her alanında olduğu gibi sinema ve kısa filmde de yar denildi. Bir sürü kavga yaşandı. Ve sonunda bs'de siyaset konuşma izni alındı. Ama çok geçti artık. Site yavaş yavaş çöküşe geçti.

Şimdi burada ise tam tersi isteniyor. Ah bir anlayabilsem şu kısıtlama isteklerinin sebebini. Bir yerde kısıtlanma olmamalı derken başka bir yerde herhangi bir konuya kısıtlama getirmeye çalışmak durumu oldukça absürdleştiriyor.

a.
Yapmayın. Aynı Big Bang'in çocuklarıyız hepimiz...

Kullanıcı avatarı
KEzzAP
Site Admin
İletişim:

Mesaj gönderen KEzzAP » 09 Haz 2009 14:48

Her şeyden önce bir şeyin siyasi olup olmadığını nasıl ayırdedeceğiz?
Bunu talep etmek bile siyaset yapmaktır zaten.
Siyaset olmasın demek siyasetin alasıdır.
Bu talebi ciddiye bile almıyorum şahsen.
Lütfen özel mesaj ile genel sorular sormayınız, cevaplamıyorum. Aynı soruyu forumda sorunuz. Ancak benimle ilgili bir sorunuz varsa özel mesaj ile sorunuz.

Kullanıcı avatarı
Düd
Big Lebowski
İletişim:

Mesaj gönderen Düd » 09 Haz 2009 14:51

Evet, mordevrim'in bahsettiği karşı çıkanlardan biri de bendim. 1,5 sayfalık mesajım gönderdikten 10 saniye sonra (abartı yok, mesajını göre tıkladım oradaydı, f5 yaptım gitmişti) silindiği anda bir şeylerin ters gitmeye başladığı belli olmuştu zaten.

Siyasetten doğan bir şeyi siyasetten ayrı görmeye çalışma çabası kötü. Ha şu açıdan katılıyorum, asla düzgün bir siyasi tartışma olmayacak burada evet, ama bunun çözümü, forumda siyaset tartışılmasın değildir. Sen yazmazsın o başlığa olur biter. Propoganda olan mesajlar da gerekli düzenlemeye tabi tutulur, sorun hallolur.

Resmen barış için bomba attın Ahmet :).
Bildiğim kadarının, anlatabildiğim kadarı.. Eylem Planı.
Ömrünüzde duymadığınız bir sporla ilgili Türkiye'de ve dünyada neler yaşanıyor diye meraktan çatlıyorsanız Laff Ultimate'a beklerim.

Kullanıcı avatarı
sickman
Site Admin

Mesaj gönderen sickman » 09 Haz 2009 14:53

Siyaset konuşmayın diye saçma bir konu olamaz. Kimin neyi konuşacağını kontrol edemeyiz. Bizim böyle bir görevimiz yok sanıyorum. Olay üslub konusudur, eğer Engin Ardıç'tan ya da Aydın Engin'den hoşnut değilseniz bununla ilgili yapabileceğimiz bir şey yok. Sağ görüşlü iseniz ya da sol görüşlü iseniz bunların içeriğini, malını, mülkünü istediğiniz her tarafını konuşabilirsiniz. Ama üslubunuzu kurallara göre ayarladığınız haller dışındaki durumlar kabul görmez. Baco'nun meselesinde olayı çıkartan ne baco'dur ne de Engin Ardıç.

Kullanıcı avatarı
beetlejuice
Site Admin
Meslek: Senarist - yönetmen
İletişim:

Mesaj gönderen beetlejuice » 09 Haz 2009 14:54

Konu dışı bölümünün tamamını ortadan kaldırıp onun yerine FF kulis gibi bir platform düşünüyordum bayadır... Yakında örneklerle oyunuza sunacağım. Bu durumda konu dışındaki din, dil, ırk, siyasi düşünce gibi sinemanın içinde mutlaka olması gereken ama teknik kısma soktuğumuzda bir sürü insan kaybettiğimiz meseleleri rahatca konusacagımız forumdan farklı yapıda bir alan.
ozgurbakar.com

Kullanıcı avatarı
KEzzAP
Site Admin
İletişim:

Mesaj gönderen KEzzAP » 09 Haz 2009 15:08

Ne tartışıyorduk nereye geldi?
Toplayalım bence ufaktan ve nereye vardığımızı bir görelim.

Kullanıcı avatarı
Karatasa

Mesaj gönderen Karatasa » 09 Haz 2009 15:29

beetlejuice yazdı:Konu dışı bölümünün tamamını ortadan kaldırıp onun yerine FF kulis gibi bir platform düşünüyordum bayadır... Yakında örneklerle oyunuza sunacağım. Bu durumda konu dışındaki din, dil, ırk, siyasi düşünce gibi sinemanın içinde mutlaka olması gereken ama teknik kısma soktuğumuzda bir sürü insan kaybettiğimiz meseleleri rahatca konusacagımız forumdan farklı yapıda bir alan.
Bende artık çözümleri yönetime bırakma taraftarıyım. Bu yeni uygulamanın birçok rahatsızlığı çözeceğini umuyorum.
baco yazdı:Ahmetcim o zaman yine senin hesabına göre; siyaseti foruma ilk sokanı bulup lafını ona söylemen lazım...
Aslında haklısın abi, imkansız olduğunun farkındayım.
The Dude yazdı:Resmen barış için bomba attın Ahmet :)
Evet olabilir, tam bir kısıtlama mantıklı olmayabilir ama sinemayla alakasız konulardan başlayıp uzayan giden ve sonunda birilerinin zarar gördüğü tartışmaları görmek hoş olmuyor. Belki kökten yasak yerine farklı bir uygulamaya gidilebilir bilemiyorum.

Sonuç olarak çuvaldızı kendime batırmak isterim. Bu gün bir anket yapsalar ve dünyanın en iyi internet sitelerini, servislerini sorsalar ben dahil bir çok kişinin memnun olmadığı noktalar olacaktır. Bu bağlamda çoğula hitap eden yapılardaki memnuniyetsizlikler, yapıyı muhafaza etme görevini üstlenenlerin motivasyonunu kırmamalıdır. Aksine düşünen, fikir ve çözüm üreten insanlarla birlikteyiz diye memnun olmalıdırlar.

Ben fikirlerimi dile getirdiğim, fikirlerimin ciddiye alınıp değerlendirildiği, azıcıkta olsa bu topluluk içinde yararlı şeyler yapma imkanım olduğundan dolayı mutluyum. Ayı yavrusunu severken öldürmüş misali, her şeye müdahale edip ortalığı daha karmaşık hale sokmaktan tırsmaktayım. Bu bağlamda yönetimin büyük çoğunluğuna güvenim tamdır ve çalışmaları ortadadır. Çalışmaların ve özgüvenin bu performansta gitmesini diler. Yönetimle İlgili İstekler, Şikayetler, Övgüler ve Sevgiler konulu yazıma son veririm.

Kullanıcı avatarı
Karatasa

Mesaj gönderen Karatasa » 29 Haz 2009 00:07

Şimdi kısaca benim bir mesajım vardı ve silindi. Sonrasında takip edebildiğim kadarıyla Eylem bir ara konuyla ilgili başlık açtı, o başlık da görünürde yok. Velhasıl olayı uzatmadan bana forumun hangi kuralının bu mesajı silmeyi gerektirdiğinin gösterilmesini istiyorum. Ayrıca şu anda yazdığım başlık dahil olmak üzere başlıkların değiştirilmesi ve bu tip uygulamalara gelecektede maruz kalıp kalmayacağımı öğrenmek istiyorum.

ercane
Nova Film
İletişim:

Mesaj gönderen ercane » 29 Haz 2009 00:13

akaratas yazdı:Şimdi kısaca benim bir mesajım vardı ve silindi. Sonrasında takip edebildiğim kadarıyla Eylem bir ara konuyla ilgili başlık açtı, o başlık da görünürde yok. Velhasıl olayı uzatmadan bana forumun hangi kuralının bu mesajı silmeyi gerektirdiğinin gösterilmesini istiyorum. Ayrıca şu anda yazdığım başlık dahil olmak üzere başlıkların değiştirilmesi ve bu tip uygulamalara gelecektede maruz kalıp kalmayacağımı öğrenmek istiyorum.
Şimdi yönetimle ilgili şikayet var, ama herkes okuyor, bu durumda içeriği tam olarak açıklamassanız buraya yazmanın anlamı yok, özelden şikayet iletilir.
Kısacası başlığın konusunu merak ettim. :D

Kullanıcı avatarı
Karatasa

Mesaj gönderen Karatasa » 29 Haz 2009 00:18

Ercancım ilk cümlede belirttiğim gibi mesajımın silinmesi durumundan, bu uygulamanın kurallara dayandırılmamasından ve yine konuştuğumuz başlığın değiştirilmesinden ve dahasından hoşnut değilim.

Kullanıcı avatarı
Düd
Big Lebowski
İletişim:

Mesaj gönderen Düd » 29 Haz 2009 00:23

Mesajında forum kuralına aykırı bir şey yoktu ama forum etiği açısından da hatalı bir mesajdı. Yani yeterince açıklama içermediğinden silindi. Ama 3. kez diyorum bence silmek yerine sana bir mesaj atıp bunu düzeltmeni söylemeleri yeterli olurdu. Çünkü az yukarısında ve aşağısında benzer mesajlar da var, ben de sırf inadına zaten açıklamasız fragman attım 2 gün sonra.
Bildiğim kadarının, anlatabildiğim kadarı.. Eylem Planı.
Ömrünüzde duymadığınız bir sporla ilgili Türkiye'de ve dünyada neler yaşanıyor diye meraktan çatlıyorsanız Laff Ultimate'a beklerim.

“Film Fabrikasi.com” sayfasına dön