Genel İstek, Öneri ve Şikayetler

Sitemiz hakkında her şey. Öneriler, son dakika haberleri, üyelerimizin en gizli sırları, tangalar, slip donlar ve daha neler hakkında o biçim bilgi paylaşımı.
Kullanıcı avatarı
mordevrim
Müdür
Meslek: değişir

Genel İstek, Öneri ve Şikayetler

Mesaj gönderen mordevrim » 25 Eki 2008 17:00

Düzenleme "KEzzAP": Anlık, uzun tartışmalar gerektirmeyeceğini düşündüğünüz, forum ve siteyle ilgili her türlü istek öneri ve şikayeti buraya yazabilirsiniz.

Düzenleme "mordevrim": Kezzap haklı.

Sanırım "merhaba" başlığından ziyade ayrı bir başlık gerekiyor bunun için. Yeni siteden ziyade forum için başlık ve ana başlık önerilerini burada toplayabiliriz. Başka bir başlıkta yazdığım şeyi buraya kopyalıyorum:
Bir de, "Film Yapımı" adı altında yeni forumda bir başlığımız olsa. O başlık altında bir filmi yaparken geçilen her aşamaya dair bir alt-ana başlık olsa.

Mesela:
*sahne
*çekim
*kurgu
*efekt

vs gibi. Yani zaten kkymn/forum da bulunan ama başka isimlerle adlandırılan başlıkları böyle bir ana başlık altında toplasak. Bu sayede bu "Film Yapımı" ana başlığımız tam bir sinema okulu olsa.

Kullanıcı avatarı
baço
Sir Baco
İletişim:

Mesaj gönderen baço » 22 Ara 2008 22:59

Forumu artık taşısak, eğer hosting lazımsa sponsor olurum tekrarlıyorum. Google açısından da bir an önce taşınması iyi olur. Bana ne kadar ve ve bant genişliğpi gerektiğini söyleyin yeter.
- baço

Kullanıcı avatarı
beetlejuice
Site Admin
Meslek: Senarist - yönetmen
İletişim:

Mesaj gönderen beetlejuice » 22 Ara 2008 23:07

Hocam allahrazı olsun. şimdi mantıken FF'nın server'ı ile aynı yerde olmasını daha uygun buluyorum. Çarşamba günü yine yazılımcı ile toplantım var. Saglıklı bi karar alıp Kadir'le durumu değerlendiricez. Çünkü Siteye üyelik ile foruma üyeliğin tek hamle olmasının entegresi açısından çalışmaya başlayacaktı.
ozgurbakar.com

Kullanıcı avatarı
baço
Sir Baco
İletişim:

Mesaj gönderen baço » 22 Ara 2008 23:56

FF Server'ı olarak da sponsor olabilirim. Ancak videoların hostu ayrı mevzu zaten ona host olmak için 2 bin dolardan aşağı bir sistem olmaz (2-3 server ve loadbalancing gerekli ya da doğrudan video hosting alt yapısı). O yüzden ben derim ki site hostingi ile video hostingini dağıtmak/ayırmak daha iyi. Site hostinginde düşük ping önemliyken stream hostingde bant genişliği ve kapasite daha önemli çünkü. Sen yine de konuş elbette bana haber verirsin gerekirse. 100 MBit anlık bant genişliği ile 5 GB disk alanı ve aylık 1 TB trafiğe destek olabilirim. Bu limitlerde halen pay var gerekirse biraz daha artırırız. Server toplamda 2.5 TB trafik kapasiteli.
- baço

Kullanıcı avatarı
beetlejuice
Site Admin
İletişim:

Mesaj gönderen beetlejuice » 23 Ara 2008 01:05

yeni aldıgım server 10 GB Bw ve 1 GB yer verdi baco ama son durum için sana mutlaka danışıcim.

Bu arada günün süprizi 1 saate kadar sitenin bi ön izlemesini atmayı planlıyorum. Beklemede kalın.
ozgurbakar.com

Kullanıcı avatarı
beetlejuice
Site Admin
İletişim:

Mesaj gönderen beetlejuice » 23 Ara 2008 02:08

http://www.filmfabrikasi.com/site.jpg

Başlangıç için alel acele şu tip bişi yapıldı arkadaşlar. Tabiki şurtay şu gelsin bu gelsin fikirlerine açığız ama kabul görmeyen fikirlerede kimse bozulmasın tebi.:D
ozgurbakar.com

Kullanıcı avatarı
Düd
Big Lebowski
İletişim:

Mesaj gönderen Düd » 23 Ara 2008 02:15

Fena durmuyor şu an, bayğaı hoş. Oynama isteyecektir mutlaka.. Ama şunu diyeyim, 1 linkler çalışmıyor (şaka bu), 2. o gafı yapan elemandan şerefsizim daha iyisini yapardım ben..

Banner için bırakılan alan standart ölçülerde mi? Bana biraz dar gibi geldi.. Ha logo hizasının üzerine çıkacaksa tamam da o da saçma olur.
Bildiğim kadarının, anlatabildiğim kadarı.. Eylem Planı.
Ömrünüzde duymadığınız bir sporla ilgili Türkiye'de ve dünyada neler yaşanıyor diye meraktan çatlıyorsanız Laff Ultimate'a beklerim.

Kullanıcı avatarı
beetlejuice
Site Admin
İletişim:

Mesaj gönderen beetlejuice » 23 Ara 2008 02:17

KAdir bey'den flah banner beklioz handy için. Tabi şuan site jpg oldugundan cok cansız duruyor filmler siz beklerken harketli geçişler falan ekstra banner derken hareketlenir. Çok değerli arkadasımız hepa'nın sayesinde alel acele bunu yapmak zorunda kaldım. üzerinden gideriz. dediğim gibi flash ve ajaxlardan (sayfa yenilenmeden tav geçişleri) sonra tanıyamazsınız süper olucak eminim.
ozgurbakar.com

Kullanıcı avatarı
KEzzAP
Site Admin
Meslek: Akademisyen (Siyaset Bilimi)
İletişim:

Mesaj gönderen KEzzAP » 23 Ara 2008 08:06

On numero!
Youtube sinema eğitim kanalım: https://www.youtube.com/user/GerillaFilmYapimi

Kullanıcı avatarı
red_thermite
Donnie Darko

Mesaj gönderen red_thermite » 23 Ara 2008 10:56

çok beğendim harikulade

Erçin
Alien

Mesaj gönderen Erçin » 23 Ara 2008 14:25

Ben de beğendim, iyi olacak inş.

Kullanıcı avatarı
KEzzAP
Site Admin
İletişim:

Mesaj gönderen KEzzAP » 23 Ara 2008 16:43

Abi salonları renklere göre ayırmışsın ya. Turuncu değil renkleri çıksa üzerine gelince?

Kullanıcı avatarı
Düd
Big Lebowski
İletişim:

Mesaj gönderen Düd » 23 Ara 2008 18:24

Neden Amerika/Fransa bayrağı renkleri diye ötecek ilk kişiyi merakla bekliyorum. Kieslowski'ciyiz diyeceğiz bakalım :).
Ömrünüzde duymadığınız bir sporla ilgili Türkiye'de ve dünyada neler yaşanıyor diye meraktan çatlıyorsanız Laff Ultimate'a beklerim.

Kullanıcı avatarı
KEzzAP
Site Admin
İletişim:

Mesaj gönderen KEzzAP » 23 Ara 2008 18:47

Abi bence RGB'yi temsilen kırmızı, yeşil, mavi salon olsun.

Kullanıcı avatarı
baço
Sir Baco
İletişim:

Mesaj gönderen baço » 23 Ara 2008 18:51

Ne olursa olsun kesinlikle vertical portal olsun, tek ekrana scrollsuz sığdırma çabası çoktan tarih oldu...
- baço

Kullanıcı avatarı
enjeksiyon
Braveheart

Mesaj gönderen enjeksiyon » 23 Ara 2008 19:22

ya çok yaratıcı başlıklarımız oluyor..o başlıklar anasayfada daha yaratıcısı yada yenisi açılana kadar kalmalı..ya da en yaratıcı başlıklar seçilerek(forumda bunun başlığıda açılabilir)...anasayfada bir süre gösterilmeli...var mıydı yoksa öyle bişey..?
şimdi daha çok seviyorum seni hayat, hadi...

Kullanıcı avatarı
Düd
Big Lebowski
İletişim:

Mesaj gönderen Düd » 23 Ara 2008 19:47

Haftanın başlığı var işte bakmıyor musun kör.. Haftanın başlığı ve haftanın gafı için forum içerisinde anketler olacak, oradan belirlenecekler.

Kullanıcı avatarı
kkymn
Site Admin
Meslek: Serbest
İletişim:

Mesaj gönderen kkymn » 23 Ara 2008 20:10

Herkesin myspace gibi böyle kurulabileceği ve evim diyebişeceği bir sayfası olacak mı?

Yani üyeleri resmiyle, ismiyle cismiyle filmiyle tanıyabileceğimiz bir sayfası olacak mı?

ayrıca o zaatın sayfasında bir tıklamayla hoop kendisinin forumdaki son yazdıklarına falan gitmek de gerekebilir.

Hepsi biryana bu GLOBAL ÇEKİM TAKVMİ çok çok önemli bir konudur. Bakınız üyelerin giriş yapıp yapacakları çekim çalışmalarını yer ve zaman bilgisi ile verip çekim esnasında ziyaret kabul etmesi komuniteyi güçlendirecektir.

Kullanıcı avatarı
enjeksiyon
Braveheart

Mesaj gönderen enjeksiyon » 23 Ara 2008 20:26

ordaki nickim ne olsun acaba??
şimdi daha çok seviyorum seni hayat, hadi...

Kullanıcı avatarı
beetlejuice
Site Admin
İletişim:

Mesaj gönderen beetlejuice » 23 Ara 2008 21:20

Kadir'im bu dediklerin ilk bir ay mümkün degil vidyoları barındırma sisteminin maliyeti ile ilgili bi durum kafamızdaki gibi olursa öyle bi hizmet verebiliriz. Şu aşamada bu söylediklerin sinema okulunun hocaları için gecerli olacak sadece. Hocaların kendisine ait sayfası olacak.

Enjeksiyon forum üyeliği ile site üyeliğini entegre ediyoruz. Aynı yani:D
ozgurbakar.com