Merhaba ve Tanışma Bölümü

Sitemiz hakkında her şey. Öneriler, son dakika haberleri, üyelerimizin en gizli sırları, tangalar, slip donlar ve daha neler hakkında o biçim bilgi paylaşımı.
Kullanıcı avatarı
tunayksl
The Recruit
Meslek: Kitap yazarı - haber editörü - aylak adam.

Re: Merhaba ve Tanışma Bölümü

Mesaj gönderen tunayksl » 07 Kas 2014 20:54

Merhabalar, ben de çok yakın bir arkadaşımın önerisi vasıtasıyla bu foruma üye oldum.

Forum gerçekten beklediğimden çok ama çok daha iyi, çok faydası olacağını düşünüyorum. Çok güzel bir forum olmuş, çok ama çok katkı vereceğini düşünüyorum.

Ben 18 yaşındayım. 17 yaşında yazdığım hikayelerden oluşan bir kitabım 9 Kasım pazar günü çıkacak aslında yönetmenlik gibi bir şey yoktu yani ilk olarak yazar-senarist hayalimdi ancak daha sonra yönetmen olmayı kafama koydum. Hikayelerimi en iyi şekilde böyle sunabileceğimi düşündüğümden ve sinema tutkumdan dolayı yönetmen olmayı istiyorum.

Bir kaç senedir büyük futbol sitelerinde küçük yaşıma rağmen editörlük, haber müdürlüğü yaptım. Halen para kazanabilmek için editörlük yapıyorum ve aynı zamanda hastalığım yüzünden bırakmak zorunda kaldığım liseyi açıktan bitirmeye çalışıyorum. Yazdığım hikayelerin yanı sıra çeşitli kısa filmler yazdım ve bazı uzun metraj filmler düşünmeye başladım. Ekipman toplama ve edinme aşamasındayım. Bu aşamadayken çok okuyup, çok sinema filmi izlemeye çalışıyorum ve notlar alıyorum. Henüz genç yaşımın dezavantajlarını bir kenara itip, avantajlarını görerek bir şeyler üretmeye çalışıyorum. 19 yaşında ilk uzun metraj filmini çekip onlarca ödül alan ve 25 yaşına geldiği zaman ardından 4 film, onlarca ödül bırakan Xavier Dolan'ı sırf bu yüzden sevdiğim yönetmenler listesine ekleyip, örnek aldığım yönetmenlerin üst sıralarına koydum.

Sanırım çok konuştum, tekrardan herkese merhabalar.
"Tek lüksümüz iyilik zaten. Malum ya sermayesi bedava" ( Serseri Aşık / Sadri Alışık)

Kullanıcı avatarı
delal
Mad Max

Mesaj gönderen delal » 22 Nis 2015 03:34

Merhaba,

Adım Melih, 24 yaşındayım. Uzun zamandır ara ara takip ediyordum FF'i ama artık faal olmaya karar verdim. İstanbul-Kadıköy'de ikamet ediyorum. Kendimce birşeyler karalayıp - çekmeye gayret ediyorum. Fotoğraf'tan gelmeyim :P Sinemaya dönüşme sürecindeyim, bu site resmen bir ilaç :) Bazı çalışmalarım için;

https://www.facebook.com/pages/Melih-Um ... 28?fref=ts

https://vimeo.com/melihdelal

sahinko
The Recruit
Meslek: Öğrenci

Mesaj gönderen sahinko » 04 Haz 2015 12:15

Merhaba, Şahin, 22, İstanbul, Öğrenci, Kültür Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler

Film izlemeyi çok severim. Zaman zaman çekim tekniklerini ve o yaratıcı zihniyeti merak ederim.

Son zamanlarda tv programlarına kafayı taktım.
Program çekme hakkında bilgisi olan bana özel mesaj atabilir.

Annka
The Recruit

Mesaj gönderen Annka » 12 Ağu 2015 13:48

Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım 21 yaşında bir rts öğrencisiyim. İlk kayıtım 1 haftaya yakındır onaylanmayınca 2. kez kayıt oldum ve aranıza gelebildim :) Forumun eskiden çok daha canlı olduğu şimdilerde durgunlaştığı çarptı gözüme, fakat ben burayı çok sevdim herkes çok içten ve yardımsever, umarım bundan sonra birlikte daha çok hareketlendirebiliriz.

Kullanıcı avatarı
akman
The Recruit

Mesaj gönderen akman » 12 Ağu 2015 14:40

Annka yazdı:Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım 21 yaşında bir rts öğrencisiyim. İlk kayıtım 1 haftaya yakındır onaylanmayınca 2. kez kayıt oldum ve aranıza gelebildim :) Forumun eskiden çok daha canlı olduğu şimdilerde durgunlaştığı çarptı gözüme, fakat ben burayı çok sevdim herkes çok içten ve yardımsever, umarım bundan sonra birlikte daha çok hareketlendirebiliriz.
hoşgeldin

halostendap
The Legend
Meslek: komedyen

Mesaj gönderen halostendap » 12 Ağu 2015 15:47

yok ya durgun filan değil site :) siz durgunluk görmemişsiniz :D

Saninek
The Recruit

Mesaj gönderen Saninek » 04 Mar 2016 19:38

4 şubat 2016 dan selamlar

Sivaslı_Yiğido
The Recruit

Mesaj gönderen Sivaslı_Yiğido » 10 Mar 2016 17:38

Merhaba değerli filmfabrikası.com ailesi. Kendimi tanıtacak olursam ismim Semih. 28 yaşındayım. Sivaslıyım. Antalya'da ikamet etmekteyim. Turizm ve Otel İşletmeciliği ön lisans bölümü mezunuyum ve fanatiklik derecesinde sinema aşığıyım. Hemde öyle bir aşk ki; yanıma bir demlik çay ile unutulmaz filmlerin dvd lerini koysunlar, sabahtan akşama, akşamdan sabaha bıkmadan ve usanmadan izleyebilirim:)

Hedefim gelecek sene üniversite imtihanlarına yeniden girerek sinema-televizyon bölümünü okumak. Gelecek seneye kadar da kendimi sinema ile ilgili her alanda geliştirmek ve geniş yankı uyandıracak uzun metrajlı bir sinema filmi çekmek. Şu an için sadece bunun hayalini kuruyorum. Kendim gibi sinema aşığı 4 arkadaşım daha var. Boş zamanlarımızda toplanıp, elimize kağıdı-kalemi alıp çekeceğimiz filmin senaryosu üzerine çalışıyoruz. Turizmci olduğumuz için Allah'a şükür maddi anlamda bir sıkıntımız yok. Tek sıkıntımız sinema ile ilgili yeterli bilgi birikimine sahip olmamak. Bu bilgi birikimini de bu forumda, siz değerli forumdaşlarımın desteğiyle kazanacağımı, bu forum sayesinde pişeceğimi umuyorum.

Saygılarımı, sevgilerimi ve muhabbetlerimi sunarım. Sağlıcakla kalın ve Allah'a emanet olun.

barbaresk
The Recruit

Mesaj gönderen barbaresk » 07 Ağu 2019 23:52

Merhabalar,
sosyal ilgisizliğimden olsa gerek, böyle bir site olduğundan haberim yoktu. Ayrıca internet platformlarına da pek güvenim yok doğal olarak; ama film fabrikası hakkında okuduklarımdan sonra üye olmayı belki de bir şeyler paylaşmayı denemek istedim. Bu yaklaşımı mesafeli bulanlardan şimdiden özür dilerim. Senaristim. (olmaya çalışıyorum) Yazdığım dram-suç türü bir film (2010'da vizyona girmişti) çekildi ve geçen 20 yıl içinde birçok tv projesinde çalıştım. Senaryo'nun zanaat yönü ağır basan bir sanat olduğunu düşünür, kendim de öyle ele alırım. Anlatım olanaklarının zenginleştirilmesi, yeni anlatım olanakları bulmak gibi konularda teknik paylaşım bu siteye girerken ki asıl amacımdı. hepinize tekrar selam.

Kullanıcı avatarı
HCG
The Recruit
Meslek: Müzik Öğretmeni, Ses Mühendisi
İletişim:

Mesaj gönderen HCG » 13 Ağu 2019 23:04

Bu forumda yeniyim. Acaba diğer forumlardaki gibi dikta bir yönetim mi var. Diğerleri gibi seviyesi düşük yazışmalar mı olur diye düşünürken buradaki yazışmaları gördüm. İnsanların fikirleri soruluyor fikirlere saygı gösteriliyor ve gelişmeler yenilikler herkesin düşüncesi alınarak devam ediyor. Umarım hak edilen yere gelinir. Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Bu tarz seviyeli muhabbetleri ve fikir alışverişini diğer forumlarda göremediğim için burada gördüğümde çok mutlu oldum ve düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istedim.

Kullanıcı avatarı
KEzzAP
Site Admin
Meslek: Akademisyen (Siyaset Bilimi)
İletişim:

Mesaj gönderen KEzzAP » 14 Ağu 2019 00:00

Ne güzel böyle şeyler düşündürtmek, hissettirmek.
Hoşgeldiniz.
Ne iyi yaptınız.
Lütfen özel mesaj ile genel sorular sormayınız, cevaplamıyorum. Aynı soruyu forumda sorunuz. Ancak benimle ilgili bir sorunuz varsa özel mesaj ile sorunuz.

Youtube sinema eğitim kanalım: https://www.youtube.com/user/GerillaFilmYapimi

Kullanıcı avatarı
HCG
The Recruit
İletişim:

Mesaj gönderen HCG » 14 Ağu 2019 12:10

Ben teşekkür ederim.
Hoş buldum.

halostendap
The Legend
Meslek: komedyen

Mesaj gönderen halostendap » 15 Ağu 2019 14:28

HCG yazdı:
13 Ağu 2019 23:04
Bu forumda yeniyim. Acaba diğer forumlardaki gibi dikta bir yönetim mi var. Diğerleri gibi seviyesi düşük yazışmalar mı olur diye düşünürken buradaki yazışmaları gördüm. İnsanların fikirleri soruluyor fikirlere saygı gösteriliyor ve gelişmeler yenilikler herkesin düşüncesi alınarak devam ediyor. Umarım hak edilen yere gelinir. Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Bu tarz seviyeli muhabbetleri ve fikir alışverişini diğer forumlarda göremediğim için burada gördüğümde çok mutlu oldum ve düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istedim.
evet öyleyizdir ama ne yazık ki bizde de paylaşımlar az.

Kullanıcı avatarı
HCG
The Recruit
İletişim:

Mesaj gönderen HCG » 21 Ağu 2019 02:28

Çok paylaşım olması bence çok iyi şeyler olduğu anlamına gelmiyor. Bazen bilgi kirliliğine bile dönebiliyor. Az ama verimli paylaşımlar çok daha iyi. Şimdiye kadar da bu forumda bunu gördüm bence gayet iyi.

Kullanıcı avatarı
spidervis
Moderator
Meslek: Besteci ve ses düzenleyici
İletişim:

Mesaj gönderen spidervis » 21 Ağu 2019 23:55

Paylaşımın az olması şöyle:
En azından benim tanıdığım hemen her üyenin birkaç projesi var ve onlarla uğraşıyor. Foruma 2-3 gün hiç bakamadığım oluyor benim. Bazı mesajlar o yüzden geç onaylanıyor. Ayrıca hemen hepimiz belli bir yaşın üstündeyiz. Sürekli internete bir şeyler yazma gereği duyulmuyor ve İngilizce bilen birisi yabancı forumlarda da aradığı yardımı rahatlıkla bulabiliyor. Genç arkadaşlarsa sosyal medya kolaylığına alıştığından, forum kullanmak onlara zor geliyor. Üye olacan da, kategoriye tıklayacan oradan yeni başlık butonunu bulup başlığı ve konuyu yazacan. Noktalama işaretleri dahi kullanmayan kesimden böylesini beklemek abes kaçar :) Ha aradan sıyrılıp, 20 yaşında forumda başlık açabilirken, paragraf falan yapmayı bilen birileri denk gelirse hemen koruma altına alınsın.

Sokak
The Recruit

Mesaj gönderen Sokak » 25 Ağu 2019 18:23

Merhaba; yakın arkadaşım futbol forumlarına yazıyor uzun zamandır.Ben de epeydir düşünüyordum sinemaya dair forumlara katılmayı.Bugün nihayet bir adım attım. Bu foruma hiç bir araştırma yapmadan kayıt oldum. Filmler hakkında en az benim kadar ya da benden daha bilgili kişiler ile sinema keyfini paylaşmak için buradayım.

byebyeblackbird
The Recruit

Mesaj gönderen byebyeblackbird » 10 Şub 2020 18:20

Merhaba,

Sanırım tanışma faslı uzun bir zaman önce sona ermiş. Forum hakkında en ufak bir bilgim olmamakla birlikte ben de sinema hakkında konuşma amaçlı üye oldum. Umarım birbirimizden pek çok şey öğrenebiliriz.

paciente
Moderator

Mesaj gönderen paciente » 13 Şub 2020 00:31

Arşiv kütüphane gibidir. Hoş geldiniz.

“Film Fabrikasi.com” sayfasına dön