Paraflaş hakkında

Fotoğrafçılık üzerine Eğitim dökümanları, Fotoğrafçılığın felsefesi üzerine tartışmalar, üyelerin portfolyolarını paylaşabileceğiniz bölüm.
Cevapla
JeanG

Paraflaş hakkında

Mesaj gönderen JeanG » 02 Haz 2015 07:57

Arkadaşlar merhaba bir cast ajansında video ve fotoğraf çekeceğim. Ancak paraflaş kullanmayı bilmiyorum. Ajans çok önemsemedi öğrenmem için zaman verdiler ancak oradaki fotoğrafçı ayrıldığı için şu an flaşlar ayarlı durumda ama bana öğretecek biri yok. İnternette paraflaş kullanımı hakkında tutorial bulamıyorum. Olanlar her şey ayarlandıktan sonra yapılan çekimleri gösteren videolar. Bu konuda kaynak önerebilecek biri var mıdır? paraflaşlar üzerinde nasıl bir ayar yapılması gerekir? birinin diğerine göre güç oranı ne olmalıdır gibi konularda bilgi arıyorum.

Kullanıcı avatarı
Vlad
Man on the moon
Mesajlar: 447
Kayıt: 04 May 2010 18:52

Mesaj gönderen Vlad » 02 Haz 2015 13:00

paraflaşın üzerindeki ayarlar ne olmalıdır neye göre olmalıdırdan ziyade makine ayarlarını iyi yapman dah aönemli. özellikle beyaz ayarı. paraflaşa gelince kendine biraz boşluk yaratıp. bir de modellik yapacak birini bulup hemen testlere girişmen. ışıkların yerlerini değiştir. ayarlarıyla oyna ortama göre en verimli ayara zaten ulaşacaksın.

Cevapla

“Fotoğrafçılık Üzerine” sayfasına dön