Tarantino "Muğlakta bir yönetmen!"

Yönetmenler ve Filmografileri üzerine kritikler, yorumlar ve her türlü fikir bildirgeç alanı.
Kullanıcı avatarı
sickman
Site Admin

Re: Tarantino "Muğlakta bir yönetmen!"

Mesaj gönderen sickman » 28 May 2009 09:09

Ben Tarantino için sinemaya gitmeye tövbe edeli çok oldu. He bu son filmin fragmanı sanki başka bir şeyler var bu filmde diyor mu, diyor. Ama yemezler.

Kullanıcı avatarı
Karatasa
The man who knew too much
Meslek: Sinema

Mesaj gönderen Karatasa » 28 May 2009 18:27

İşin aslı ben ne zamandır fragmanlara güvenmiyorum, bunun bir çok örneğine şahit oldum. Beni asıl sinemaya çeken sebeb Brad Pitt olacak. Eğer bu projede yer almayı kabul ettiyse vardır bir hikmeti diyorum, bakalım bekleyip göreceğiz.

osmanxx
Mad Max

Mesaj gönderen osmanxx » 28 May 2009 20:46

Brad Pitt Tarantino ile 5 şişe şarap içtikten sonra kabul etmiş filmde oynamayı :) Dikkat edin...

sanitarium
Doktor

Mesaj gönderen sanitarium » 28 May 2009 21:24

açarı kaçarı yok.benim cenahta dvd'den izlenir.
o bilet parasına başka sinema filmi tercihi yapacağım.
ogni suono diventa realta...

Kullanıcı avatarı
Görkem
The man who knew too much

Mesaj gönderen Görkem » 28 May 2009 23:07

Tarantino hiçbir zaman benim favori adamlarımdan değildi. İlk on'da bile olmadı. Yönettiği filmleri izledim ama zaten az filmi olduğu ve filmlerinin de eğlenceli olmaya gebe olmaları nedeni ile.
Ama senaristliği için aynı şeyi söyleyemem. Senaristliği gerçekten iyidir. Çılgın Romantik, Katil Doğanlar enfes senaryolardır örneğin. Ancak onun takıntıları, sinema aşkının yansımaları vs. çok daha iyi filmler ortaya çıkarmıyor bence. Hikaye kurgusu konusunda yaptığı yenilikler de zaten senaristliğinin meyveleri. O yazsın, başkaları yönetsin, canım feda.
Çevremizdeki "önem"leri, önemli görünmeyi başaran önemsizler yüzünden fark edemiyoruz....
https://twitter.com/gorkemoge" onclick="window.open(this.href);return false;

Kullanıcı avatarı
KEzzAP
Site Admin
Meslek: Akademisyen (Siyaset Bilimi)
İletişim:

Mesaj gönderen KEzzAP » 29 May 2009 04:00

Çok önemli bir adam. Ben pek sevmem, ama çok önemli.
Kayıp kuşağın belli bir kısmını, daha çok "popüler kültür" ile eğlence / yasadışılık üzerinden ilişkiye giren
kesmini oldukça iyi temsil ediyor filmleri. Popüler kültürü, özellikle Amerika'yı anlamak istersek bu adam
çok önemli gibi geliyor bana.

Fakat karşısına aşağı yukarı benzer kuşakların filmini yapan Jarmusch'u koymayı her zaman tercih ederim.
Bu karşılaştırma anlamlı çünkü ikisi de aşağı yukarı aynı dönemlerde parlamış Amerikan bağımsız sinemacıları ve dediğim gibi aynı kuşağın filmini yapıyorlar. Fakat Jarmusch'u daha çok bu kuşağın eğlenceli / melankolik tarafını temsil ettiği için seviyorum.
Jarmusch'ta Pop-Kültür sadece basit bir temas noktası oluyorken biliyoruz ki Tarantino'da her zaman merkezde.

Kahve ve Sigara'yı ele alırsak şunu söyleyerek derdimi anlatırım sanırım:

Kahve ve sigara... Pop-Kültüre rahatlıkla eklemlenebilecek iki nesne. Jarmusch bu nesnelerin etrafında dolanıp insana odaklanıyor.
Eğer Tarantino'ya böyle bir film çek deselerdi, yani içinde kahve ve sigara olan, kesin Starbucks göndermesi olurdu içinde mesela -ya da benzeri-. Yani Tarantino daha çok kültürün kendisine eğilirken, Jarmusch o kültürün içindeki insana eğiliyor.

Bu ikisinin bu anlamda karışımı olarak gördüğüm bir diğer çok sevdiğim yönetmen Kevin Smith. O hem kültürel referansları iyi kullanıyor, hem de melankolik havayı hissettiriyor. Clerks ne güzel filmdir ya!
Youtube sinema eğitim kanalım: https://www.youtube.com/user/GerillaFilmYapimi

Kullanıcı avatarı
baço
Sir Baco
İletişim:

Mesaj gönderen baço » 01 Ağu 2009 12:47

Tarantino Didem Erol'dan ayrılmış...

http://kelebekgaleri.hurriyet.com.tr/ga ... d=12190526" onclick="window.open(this.href);return false;

Resim
- baço

Kullanıcı avatarı
KEzzAP
Site Admin
İletişim:

Mesaj gönderen KEzzAP » 02 Ağu 2009 19:15

baco yazdı:Tarantino Didem Erol'dan ayrılmış...

http://kelebekgaleri.hurriyet.com.tr/ga ... d=12190526" onclick="window.open(this.href);return false;

Resim
Fotomontaj değil mi bu?
Bana öyle geldi.

Kullanıcı avatarı
baço
Sir Baco
İletişim:

Mesaj gönderen baço » 02 Ağu 2009 19:27

Yok canım manitasıydı ya... Linke baksana.
- baço

Kullanıcı avatarı
KEzzAP
Site Admin
İletişim:

Mesaj gönderen KEzzAP » 02 Ağu 2009 19:34

baco yazdı:Yok canım manitasıydı ya... Linke baksana.
Bu hatun sıkıyor zaten abi.
Yok John Cusack'le filmi çıkacakmış yok Tarantino bir dahaki filminde bunu oynatacakmış.
Takip ediyorum ne zamandır söyledilklerini.
Bence gecelik bir ilişkinin ardından pek sallanmamış olmanın travmalarını yaşıyor.

Foto da fotomontaj gibi geldi ama değilmiş.
Öyle koşullanmışım demek ki.

.....................
Service'i .... ......................................

Hem de.........

Kullanıcı avatarı
baço
Sir Baco
İletişim:

Mesaj gönderen baço » 02 Ağu 2009 19:43

Bana PTV (periyodik tokuşturma vakası) gibi geldi daha çok :D

Ya bu amca bir ara Miro Sorvino ile değil miydi? Yazık yazık...
- baço

Kullanıcı avatarı
KEzzAP
Site Admin
İletişim:

Mesaj gönderen KEzzAP » 02 Ağu 2009 19:53

baco yazdı:Bana PTV (periyodik tokuşturma vakası) gibi geldi daha çok :D

Ya bu amca bir ara Miro Sorvino ile değil miydi? Yazık yazık...
Periyodik tokuşturma. :D

Avrupa galasını Almanya'da yapmış ve Alman bir hatunla katılmış gazetede okudum.
Didem Erol da "arkadaşıdır, hala benimle birlikte" diye açıklama yapmıştı.
Yine gülmüştüm. :)

zozores
Dr.Strangelove

Mesaj gönderen zozores » 01 Ara 2011 20:19

Ben kesinlikle çok severim. Belki biraz bana benzediği içindir :P Filmleri arasında ki bağlantılar hoşuma gider. Özel zevklerini de filmlere yansıtması ayrı hoşuma gider. (bkz. kılıçlar ve ya ayak fetişi) Bunlar biraz bizim tabirimizle pislik biri gibi görünmesine neden olsa da bana göre değil. Kılıçlar benim müthiş ilgimi çeker zaten diğeri de öyle :)
En sevdiğim özelliği de filmlerinde ki ufak ama çözdüğünüzde sanki 95000 parça puzzleı tamamlamış hissi veren müthiş ayrıntılar. (bkz. pulp fiction filminde ilk sahnede restoranda vincent'ı tuvalete giderken görebiliriz.)
Bu sebeplerden onu ilah ilan etmesemde bi sempatim var

Kullanıcı avatarı
nusret13
Mad Max

Mesaj gönderen nusret13 » 03 Ara 2011 02:11

Pulp Fiction filmini izledikten sonra önümü iliklerim saygımı duyarım.Önemli yönetmenler arasına da sokarım...

siri

Mesaj gönderen siri » 13 Haz 2012 14:07

Bir çok insan abartılan bir yönetmen olduğunu ve özgün olmadığını savunmuştur ama konuyu başka bir taraftan bakmak gerekirse,lise mezunu bile olmaması ve kendini sinema üzerine geliştirmesi,pulp fiction,reservoir dogs,kill bill gibi filmlere imza atması bence takdir edilmesi için yeterlidir.

Kullanıcı avatarı
Vlad
Man on the moon

Mesaj gönderen Vlad » 13 Haz 2012 15:20

Tarantino, coen kardeşler, sam raimi ilham aldığım yönetmenler..

Kullanıcı avatarı
ilkersn
Braveheart

Mesaj gönderen ilkersn » 29 Eyl 2012 21:57

aramızdan bir tane quentin tarantino çıksada filmlerini dünya izlese keşke... Ne yazıkki bir tane dengini göremedik şimdiye kadar türk sinemasında.. kafamı kurccalıyorum karışık pizza filminden birkaç sahne geldi şuan. Biraz daha.... Ağır roman. Evet ne yazıkki... Bay-e biraz gariplik içerir eşkiya vardı... Gemide, lalelide bir azize, güneşin oğlu vardı (haluk bilginer, özgü namal falan oynamıştı) bunlar hani benzer filmler adamın tarzına en yaklaştırabileceğimiz...

Ama yok bir desparado ile kafa kafaya gelecek, pulp fiction ın yanına yaklaşacak, from dusk till down, haşa huzurdan.
Katil doğanlar, Jackie Brown, Soysuz piçler... Öğrenecek çok şeyimiz var sadece filmlerini izleyerek. Ders alacak olan varsa ne mutlu ona.
En son ilkersn tarafından 29 Eyl 2012 23:28 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
filmleriniz için müzikler
Son Kısalarımız: Kader & Eris

halostendap
The Legend
Meslek: komedyen

Mesaj gönderen halostendap » 29 Eyl 2012 22:37

tarantino,
seyirciyle oynamayı seviyor bu adam :)
eski nickim intercapiller.

Artık instagramdayım| https://www.instagram.com/duzstandup

exx
Raging Bull

Mesaj gönderen exx » 28 Ara 2012 03:20

adam sinemacı. kim ne derse desin.
ama adamın filmlerinde oynamasına gıcık oluyorum.
pulp fiction'da ev sahibi rolüyle samuel l. jackson'la travolta'nın o canım sahnelerinin içine etmişti o berbat oyunculuğu ve tipiyle. orada yaman bir zenci iyi giderdi. senin neyine gerek be adam. reservoir dogs'da gene öyle. hiç yakıştı mı o tipiyle ve oyunculuğu ile michael madsen'in, steve buscemi'nin, tim roth'un, harvey keitel'in yanına?

Kullanıcı avatarı
ilkersn
Braveheart

Mesaj gönderen ilkersn » 28 Ara 2012 11:13

desparadoda beyni dağılıyordu yanlış hatırlamıyorsam :)
filmleriniz için müzikler
Son Kısalarımız: Kader & Eris