Fade İn Senaryo Programı

Senaryonuz var ve yorum mu istiyorsunuz, paylaşıp başınıza dert almak mı istiyorsunuz. Sağdan ikinci kapı.
Forum kuralları
1. Bu forumda aradığınız/sattığınız/paylaştığınız senaryoyu tek bir başlık altında arayabilirsiniz.
O başlık şudur: viewtopic.php?f=3&t=20492#p188228

2. Paylaşım yaparken neye dikkat edeceğiniz ise; şu başlıkta yazar:
viewtopic.php?f=3&t=6086

3. Forum içi 100 mesaja ulaşmış olan kişiler, bu anabaşlıkta kendi ilanlarını açabilme hakkına sahiptir Diğerleri yukarıda belirtilen viewtopic.php?f=3&t=20492#p188228 başlığına yazmak zorundadırlar. (100 kabaca bir rakamdır.)

4. 18.04.2017 tarihinden önce bu forumlarda açılan başlıklar, "arşive" kaldırılacak. Bu şu demektir, mesajlarınıza ve başlıklarınıza erişebilirsiniz, ama mesaj atamazsınız. İsteğimiz, arayışınız sürüyorsa, ana başlığa mesajınızı kopyala yapıştır yapmanız. (100 mesajın üzerindeyseniz, 100 mesaj üzerindeyim ve başlığım arşive kaldırılmış şeklinde özel mesaj atın lütfen.)

Bu basit dört kurala uyulmadığı taktirde moderatörler mesajları onaylamayacak veya sileceklerdir.
efehanaslan
The Recruit

Fade İn Senaryo Programı

Mesaj gönderen efehanaslan » 14 Ağu 2018 21:08

Arkadaşlar merhaba. Fade İn programım var bilgisayarda. Güncelledim ve "Ş" harfini basamıyorum. Basınca büyütüp küçültüyor. Ne yapmam gerek? lütfen bi çözüm çok zor durumdayım. senaryom yarım kaldı!

screenwriter27
The Recruit
Meslek: Senaryo Yazarı

Mesaj gönderen screenwriter27 » 15 Ağu 2018 03:39

https://www.fontyukle.net/tr/Turkish+Courier+New.ttf buradan Türkçe Courier fontunu indirip bilgisayara yükleyin. Ardından Fade İn içinde Document > Change Document Font. yada Format > Element Styles > Modify Element Style > Normal Text and change the font. ayarlarından Turkish Courier fontunu seçin. Veya belge içinde ctrl + a ile tümünü seçip Yazı tipi butonu - yeni uygulanacak yazı tipi seçimleri ile fontu değiştirerek çözüme ulaşabileceğinizi tahmin ediyorum.
https://www.fadeinpro.com/kb/content/3/ ... t%20change

Final Draft programında türkçe karakter problemini Turkish Courier fontunu yükleyerek çözmüştüm. Mantıken aynı yolla sizde çözüme ulaşabilirsiniz.
"Cahille girme münakaşaya. Ya sinirini zıplatır tavana, ya da yazık olur adabına.” Mevlâna 8)

kinemania
The Recruit

Mesaj gönderen kinemania » 19 Eyl 2018 13:56

Merhaba. Ben forumu epey geç gördüm. Direkt çözümü var ama yeni gelen güncellemelerle de düzeltmişlerdir sanıyorum. Halen düzelmediyse:

-Preferences'a girin.
-User interface'i seçin.
-shortcut keys düğmesine tıklayın.
-Bir liste karşınıza çıkacak. O listede aşağılara inin. View > Full Screen'i bulun. "Clear" edin. Hemen altındaki satırlarda bulunan:
View > Full Screen 2 ve View > Full Screen Minimal 2'yi de "clear" edin.
-Ok. butonuna tıklayın.

Düzelmiş olmalı. (Ekstra font yüklemenize gerek yok)

“Senaryo ve Hikaye” sayfasına dön