Uzun metraj korku film senaryosu

Senaryonuz var ve yorum mu istiyorsunuz, paylaşıp başınıza dert almak mı istiyorsunuz. Sağdan ikinci kapı.
Forum kuralları
1. Bu forumda aradığınız/sattığınız/paylaştığınız senaryoyu tek bir başlık altında arayabilirsiniz.
O başlık şudur: viewtopic.php?f=3&t=20492#p188228

2. Paylaşım yaparken neye dikkat edeceğiniz ise; şu başlıkta yazar:
viewtopic.php?f=3&t=6086

3. Forum içi 100 mesaja ulaşmış olan kişiler, bu anabaşlıkta kendi ilanlarını açabilme hakkına sahiptir Diğerleri yukarıda belirtilen viewtopic.php?f=3&t=20492#p188228 başlığına yazmak zorundadırlar. (100 kabaca bir rakamdır.)

4. 18.04.2017 tarihinden önce bu forumlarda açılan başlıklar, "arşive" kaldırılacak. Bu şu demektir, mesajlarınıza ve başlıklarınıza erişebilirsiniz, ama mesaj atamazsınız. İsteğimiz, arayışınız sürüyorsa, ana başlığa mesajınızı kopyala yapıştır yapmanız. (100 mesajın üzerindeyseniz, 100 mesaj üzerindeyim ve başlığım arşive kaldırılmış şeklinde özel mesaj atın lütfen.)

Bu basit dört kurala uyulmadığı taktirde moderatörler mesajları onaylamayacak veya sileceklerdir.
Kullanıcı avatarı
sadevatandas
The Recruit

Re: Re: Uzun metraj korku film senaryosu

Mesaj gönderen sadevatandas » 10 Haz 2018 23:32

Jr.badfilm yazdı:
10 Haz 2018 04:16
Evet, işin içine girmemiş ama girme hayali kuran biri olarak diyorum ki, bu değerli insanlar sırf maddi gücü olmadığı ve yapımcı olamayacakları için, güzel eserlerden iyi para kazanması ve bu sonraki proje için kafası rahat bir şekilde çalışmaya başlaması hatta belki de bu şekilde yapımcı olabilmesi için birtakım sabit kriterler üzerine bir STK kurmak. Ve işi resmiyete dökmek istiyorum, aslında tüm hayal ve ideallerim bunlardı. Hatta çokta kolay olacağı kanaatindeyim. Çünkü TV yapımlarında senaristten tutun, ışıkçısına kadar, iş ve hak güvencesine ihtiyaç var.
Hayaliniz ve naifliğiniz çok güzel, ancak bahsettiğiniz alanlarda faaliyet yürütmeye çalışan kurumlar var.
Örneğin: Senaryo yazarları için SENDER (http://sendika62.org/2017/03/senaristle ... un-411222/), Oyuncular için OYUNCULAR SENDİKASI (http://www.oyuncularsendikasi.org/) son yıllarda ciddi çalışmalar yapıyor. Öte yandan set emekçileri için galiba SOSYAL İŞ de bir şeyler yapmaya çalışıyor.
Ek olarak, yeni de olsa SİNEMA TV SENDİKASI (https://www.sinematvsendikasi.org/biz-kimiz/) isimli sektörel bir sendika çalışması da var.
Özetle yeni bir şey kurmaya çalışmak yerine var olanlardan birine omuz vermek sanki daha akıllıca olur.
Ama, tabi yine de siz bilirsiniz.
"Ben istiyorum ki; film, siz sinema salonunu terk ettikten sonra başlasın." Jacues Tati

Kullanıcı avatarı
paul.newman
The Recruit

Mesaj gönderen paul.newman » 11 Haz 2018 02:19

@ozanayaz Hocam, bu başyazarlar o noktaya hangi yollardan geçip de geliyor peki? Nasıl ilerliyorlar endüstride?

Jr.badfilm
The Recruit

Mesaj gönderen Jr.badfilm » 12 Haz 2018 03:19

Sevgili sadevatandaş, doğru söylüyorsun bir STK var. Ama yetersiz maalesef. Yukarıda belirtmiş olduğunuz kurumları hem araştırdım hem telefonla konuşma fırsatı buldum. Lakin duygularıma tercüman olamadılar. Ve çok güzel söyledin, o kurumlarla beraber bilgilerini değerlendirerek, çıtayı yükseltme çabası, ama bu da nafile, o konuyu da konuştum. Fakat yüksek ego perdesinden cevaplar aldım. Anlayacağın dostum, bir çok girişimde bulundum ama sonuç hep negatif. Evet , benim davam birçok , hemde birçok :( insana ütopik geliyor. Varsın gelsin be! diyorum artık. Kafamda gemileri yaktım. Herkesin yamuk çivi yerine hep düz çiviye vurmaları imtiyazında bulunduklarını gördüğüm içinse hiç umruma seğirtmek bile istemiyorum açıkçası.
Senarist gurubesi diyorum ya kendime, adı üstünde işim bu, Hayalperest duygular, hayal kuruyor ve naçizhane dile getiriyorum.
Kırgınlık duymadan hiç bir fırsatta :)
Ayrıca fikrin için teşekkürler.
Farzet ki yazdıklarımı anlayabildin. Ya anlamadıkların. Ya yazıp yazıp sildiklerim. Ya yazamadıklarım…