Sinema Günlüğüm...

Üzerine konuşmak istediğiniz, iyi kötü, eski yeni, arşivlik, kült, vizyondaki, produksiyon aşamasındaki filmlerin hepsini bu bölümde değerlendirelim...
aykut8990
Mad Max

Re: Sinema Günlüğüm...

Mesaj gönderen aykut8990 » 05 Kas 2016 16:31

Hocam sanırım bir komedi filmi yapmak istiyordunuz, hatta yazar ilanınız var... Sonradan vazgeçip başka bir türe mi yöneldiniz? Bildiğimiz kadarıyla komedinin müşterisi bol bulunuyor. Senaryonun iyi olmamasından (totale hitap etmemesinden) mi kaynaklanıyor yapımcı bulamayışınız?

Kullanıcı avatarı
mKaran
Mad Max
Meslek: Part Time Supermen
İletişim:

Mesaj gönderen mKaran » 07 Kas 2016 00:55

aykut8990 yazdı:Hocam sanırım bir komedi filmi yapmak istiyordunuz, hatta yazar ilanınız var... Sonradan vazgeçip başka bir türe mi yöneldiniz?
Komedi filmi projem benim "kendi" projem.. halen de masadaki tek projem.
Ama başka arkadaşlarım ile "ortak proje" olarak kovaladığımız 1-2 proje daha var.

Bir şekilde bu yolda ilerleyeceğiz. Ya da ilerlerken yaşlanıp gideriz, yapacak bir şey yok.. =)

aykut8990 yazdı: Bildiğimiz kadarıyla komedinin müşterisi bol bulunuyor. Senaryonun iyi olmamasından (totale hitap etmemesinden) mi kaynaklanıyor yapımcı bulamayışınız?
Sizi bilmem de, benim bildiğim hiçbir şeyi bilmediğimmiş... =)

Gerçekten elle tutulur anlatabileceğim bir şeyler olduğunda, emin olun yazacağım. bu başlığı tam olarak bunun için açtım..

Sadece henüz vazgeçtiğim ya da başardığım bir şey yok. Yol da, yolculuk da devam ediyor.

Kullanıcı avatarı
mKaran
Mad Max
İletişim:

Mesaj gönderen mKaran » 04 Ağu 2018 15:54

2 yıldan önce filmi çekemeyeceğimizi bilerek başladık ve 2 yıl doldu.. =) halen çekemedik filmi..

Bütçe:
Filmimin bütçesinin yalnızca %30unu toplayabildiğim için (1 yılda) sözleşmeleri iptal edip, başka bir bahara bıraktım projeyi. Meğer sandığım kadar büyük bir çevrem yokmuş =)

Bakanlığa da başvurduk ama eli boş gözüyaş döndük =)

Cast:
Beklediğimden daha fazla bir destek gördüm bu alanda. Hiç ulaşamam dediğim oyunculardan çok ciddi destekler geldi. Belki de biraz da bu yüzden, kimseyi yarıyolda bırakmamak için "kötü bir iş çıkacağına hiç başlamasın daha iyi" dedik..

Gelecek:
Zaten sektörün içindeyim, yani başka bir mesleğim olmadığı için, herhangi bir "bırakma" söz konusu değil. Sadece belirsiz bir tarihe ertelendi. Ama farklı bir yol haritası ile projeyi gerçekleştirmek için çalışmalarım devam ediyor.. Yaşım henüz 37.. ölene kadar yolu var, arkamdan kovalayan da yok =)

hep iyi haberler (varmış gibi) paylaşacak değiliz ya.. zaten zorlu bir süreç oldugunu biliyorduk.. öyle de devam ediyor..

şimdilik böyle bir durumdayım.. paylaşayım dedim..

Kullanıcı avatarı
KEzzAP
Site Admin
Meslek: Akademisyen (Siyaset Bilimi)
İletişim:

Mesaj gönderen KEzzAP » 04 Ağu 2018 16:07

Herkesin geçtiği geçmeye devam ettiği dikenli yollar bunlar. Pes etmeyeceğiz. Benim gibi 1.5 sene uğraşıp çekip yayınlayamayabilirdin de. Sağlam gitmek en iyisi. :)

Düşündüğün yayın platformu ne? İnternet mi sinema mı? Bence internete yönel.
Youtube sinema eğitim kanalım: https://www.youtube.com/user/GerillaFilmYapimi

Kullanıcı avatarı
mKaran
Mad Max
İletişim:

Mesaj gönderen mKaran » 18 Eyl 2018 13:31

Ana mecra sinema ama tek sinema filmi üzerinde ilginç fikirlerim de var.. =) çekebilirsem sürprizli olacak.. =)

“Uzun Metraj” sayfasına dön