En Son İzlediğiniz Film

Üzerine konuşmak istediğiniz, iyi kötü, eski yeni, arşivlik, kült, vizyondaki, produksiyon aşamasındaki filmlerin hepsini bu bölümde değerlendirelim...
jakoben1907
The Recruit
Meslek: Öğrenci

Re: En Son İzlediğiniz Film

Mesaj gönderen jakoben1907 » 11 Haz 2018 20:02

Bu ara Coen Kardeşlerin filmlerini izliyorum, ilk Fargo'yu izledim sonra kronolojik olarak izlemeye başladım ancak hiçbiri Fargo kadar hoş gelmedi. Geçen gün de Ahlat Ağacını izledim film gayet başarılı. Filmi izleyen herkes bireysel bi sıkışmışlığı yine çok güzel anlatmış, diye abuk yorumlar yapıyor, film arasında bile böyle yorumlara denk geldim. Adam orada bireyselliği aşmış toplumsal bir kıskaçtan bahsediyor, atanamayan öğretmen, ona sonradan nutuk çeken kum ocağı sahibi, statü olarak ondan üstte olan herkesin ona akıl vermesi. Bu manzaraya memleketin her yerinde rastlayabilirsiniz. Bireysel unsurlar ortadan kalkmış değil tabi ki ancak NBC diğer filmlerine göre tarzının dışına çıkmış, ben bunda senarist arkadaşın da etkisi olduğunu düşünüyorum. Bu film basmakalıp düşüncelerle eleştirilebilecek bir film değil, mızrakları hazırlayanlara şimdiden uyarı.