"Şu Filmin Adı Neydi?" Başlığı

Üzerine konuşmak istediğiniz, iyi kötü, eski yeni, arşivlik, kült, vizyondaki, produksiyon aşamasındaki filmlerin hepsini bu bölümde değerlendirelim...
Sewkan
The Recruit

Filmin adini bilmiyorum

Mesaj gönderen Sewkan » 18 Şub 2017 23:56

Merhaba ben yeni üyeyim bi keresinde bi film izlemistim ama adini hatirlamiyorum sizlere sorayim dedim. Film söyleydi bi cocuk helikopter gibi bi aracla suyun altinda donuyo sonra yillar yillar sonra bunu uzaylilar kurtariyo ve onlarda uzayli robotlar tek yasayan forum cocuk oldugu icin dunyayi onu hatirladigi gibi bi hale getiriyorlar filmi bilen varsa ve bana yardimci olursa sevinirim 😊

Kullanıcı avatarı
KEzzAP
Site Admin
Meslek: Akademisyen (Siyaset Bilimi)

Mesaj gönderen KEzzAP » 19 Şub 2017 09:16

Sewkan yazdı:
18 Şub 2017 23:56
Merhaba ben yeni üyeyim bi keresinde bi film izlemistim ama adini hatirlamiyorum sizlere sorayim dedim. Film söyleydi bi cocuk helikopter gibi bi aracla suyun altinda donuyo sonra yillar yillar sonra bunu uzaylilar kurtariyo ve onlarda uzayli robotlar tek yasayan forum cocuk oldugu icin dunyayi onu hatirladigi gibi bi hale getiriyorlar filmi bilen varsa ve bana yardimci olursa sevinirim 😊
Ne kadar enteresan bir filmmiş.

Kullanıcı avatarı
a.talhaorhan
The Recruit
Meslek: Öğrenci

Mesaj gönderen a.talhaorhan » 19 Şub 2017 20:23

Sewkan yazdı:
18 Şub 2017 23:56
Artificial Intelligence: AI

bu film gibi geldi bana

http://www.imdb.com/title/tt0212720/

Kullanıcı avatarı
KEzzAP
Site Admin

Mesaj gönderen KEzzAP » 19 Şub 2017 22:27

Yok değil bu.

Kullanıcı avatarı
a.talhaorhan
The Recruit
Meslek: Öğrenci

Mesaj gönderen a.talhaorhan » 19 Şub 2017 22:43

KEzzAP yazdı:
19 Şub 2017 22:27
Yok değil bu.
arkadaşın tarifi ile bire bir uyuyor bu olduğuna eminim.

Dnd
Raging Bull

Mesaj gönderen Dnd » 20 Şub 2017 00:59

Ai filminin son kısmını tarif ediyor.
Jude lawin oynadigi Jigolo robot ile giderken helikopterde gölde donuyor yıllar geçiyor uzaylılar dünya ile ilgili bilgileri bunun anilarindan alıyorlardi bunada anilarindan bir stüdyo kurup istediği hayatı yasatiyorlardi.

Kullanıcı avatarı
Yener Özer
The Recruit
İletişim:

Mesaj gönderen Yener Özer » 20 Şub 2017 10:39

guybrush yazdı:
10 Mar 2010 01:45
bu salak ile avanak tarzı garip bir filmdi, wayn in dünyası gibi, o kadar belki daha eski olabilir tarihi.

"diodrom" hatta "diyodrom" diye hatırlıyorum ismini ancak hiç bir sonuc bulamadım. Bu filmde salak ile avanak tarzı bir ikili olduğunu anımsadığım için "idiotroom" olarak aradım oda sonuçsuz kaldı.

bu iki eleman ( inşallah gerçekten iki kişidir ) bir para ödülü içinmi yoksa başka bir şey içinmi bilmem ne kadar süre kendilerini bir yere kapatıyorlar. Camları olan bir "Sera" ya benziyor hafızamda. Hiç dışarı çıkmamaları falan gerekiyordu. Ancak biri bu kuralı çaktırmadan mı yoksa aptallıgından mıdır çiğniyordu.

daha hatırlarsam yazarım arkadaşlar inşallah yardım edebilirsiniz.
Filmin ismi Bio-Dome. Çok keyifli bi filmdi zamanında.
Karakterler bir Bio-Dome'a izinsiz giriyorlar. (Biyolojik - "Dome" Kubbe Tarzı Yapı)
Bio-Dome içinde bilim adamlarıyla 1 seneliğine sanırım kilitleniyorlar.
Sonra bizim karakterler bok ediyorlar koca deneyi.
Slap-Stick Komedi dediğin gibi Salak ile Avanak tarzında.

*Bu filmi bulmuşlar daha önceden, pardon 2.'ye yazmış oldum. Silemedimde mesajı.

ferdino
The Recruit

Mesaj gönderen ferdino » 01 Mar 2017 23:53

Pek tabi buradan da sorabilirsiniz ama alternatif olarak, "filmler ve filimler" adlı oluşumun facebook sayfasında yayınlanan "dilimin ucunda" etkinliği bünyesinde daha hızlı dönüş alabilirsiniz. Genelde salı-cumartesi günleri akşam 20-21-22 saatleri gibi yapılıyor.

Kullanıcı avatarı
Vlad
Man on the moon

Mesaj gönderen Vlad » 15 Mar 2017 14:15

Human Centipede diye 3lü bir seri var ilki idare eder ama benim daha önce izleyip hatırlayamadığım benzer konulu sağlam bir film vardı. İzleyen hatırlayan var mıdır?

htcslm92
The Recruit

Mesaj gönderen htcslm92 » 19 Ağu 2017 20:57

Öncelikle merhaba ben Hatice :)
Şuan da n yeni üyenizim bir sorum olucaktı gelir gelmez hem de :) aklımı fikirimi taktığım önceden izlediğim ama adını bulamadığım bir film var :) Konu şu teknesi olan 2 kardeş var biri genç yakışıklı diğeri küçük çocuk kendi başlarına yaşıyorlar ama tablo kaçırıyorlar sanırım bir yerden ve tekne ile saklayacaklar satmak için çalışıyorlar istemeden bir kızı tekneye alıyorlardı başta o kızı öldüreceklerdi ama abisi kızı sevdi hatta kız tabloyu satmalarına yardım etti babası sanırım müzede mi ne çalışıyordu ama küçük çocuk kızın abisini sevmesini kıskandı abisini polise ihbar etti vs film su kanallarında geçiyor gibiydi bu filmi bulmam lazım gerçekten taktımm :) yardımlarınızı rica ediyorumm

Kullanıcı avatarı
KEzzAP
Site Admin

Mesaj gönderen KEzzAP » 26 Ağu 2017 08:54

htcslm92 yazdı:Öncelikle merhaba ben Hatice :)
Şuan da n yeni üyenizim bir sorum olucaktı gelir gelmez hem de :) aklımı fikirimi taktığım önceden izlediğim ama adını bulamadığım bir film var :) Konu şu teknesi olan 2 kardeş var biri genç yakışıklı diğeri küçük çocuk kendi başlarına yaşıyorlar ama tablo kaçırıyorlar sanırım bir yerden ve tekne ile saklayacaklar satmak için çalışıyorlar istemeden bir kızı tekneye alıyorlardı başta o kızı öldüreceklerdi ama abisi kızı sevdi hatta kız tabloyu satmalarına yardım etti babası sanırım müzede mi ne çalışıyordu ama küçük çocuk kızın abisini sevmesini kıskandı abisini polise ihbar etti vs film su kanallarında geçiyor gibiydi bu filmi bulmam lazım gerçekten taktımm :) yardımlarınızı rica ediyorumm
http://m.imdb.com/title/tt1298831

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cemolistan
Dr.Strangelove

Mesaj gönderen cemolistan » 05 Eyl 2017 17:18

Bir kadının 4 kocasının olduğu yabancı bir sinema vardı.Kadın farklı farklı erkekle karşılaşıyor yıllardır aradığı kocasını bulamıyordu.Bu filmi bilen varmı?

Kullanıcı avatarı
KEzzAP
Site Admin

Mesaj gönderen KEzzAP » 05 Eyl 2017 18:46

Bu şekilde aratınca çıkmıyor bir şey daha detaylı yazın.
Zaten ne dediğinizi ben de anlamadım.
4 kocası var, yıllardır aradığı kocası var...
Ne demek bu?

cemolistan
Dr.Strangelove

Mesaj gönderen cemolistan » 05 Eyl 2017 23:31

Filmin ismi dört koca diye hatırlıyorum ama arattığımda bulamadım konu hatırladığım kadarıyla uzun zamandır kocasını görmemiş bir kadın karşılaştığı erkekleri kocası zannediyor böylece 3 kişi geçiyor en son kocasını buluyor ve film bitiyor.

KısaFilmHayalcisi
Dr.Strangelove

Mesaj gönderen KısaFilmHayalcisi » 07 Eyl 2017 05:55

Film konu olarak yayılmaya başlamış yeni bir hastalığı ele alıyor. Bu hastalığa yakalananlar etrafa saldırmaya falan başlıyor. Hastalığın ilacı var. Hastalığa yakalanan kişiye bu ilacı verirsen o hastalıktan bir süreliğine kurtuluyor. Hatta kadın kocası için bu ilaçtan bir çanta buluyor. Sonra bu çantayı bu çiftin yakın arkadaşı kendi eşi için çalıyor. İlaç kalmayınca kadın kocasını odaya bağlıyor falan. Bu filmi bilen varsa lütfen yardımcı olsun aylardır kafamda. Böyle bir başlık olduğunu bilseydim daha önceden de yazardım. Yardımcı olabilmeniz umuduyla... Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
saintmua
Dr.Strangelove

Mesaj gönderen saintmua » 02 Eki 2017 01:43

Arkadaşlar merhaba;

Bu video da, 1:05 te başlayan filmin adı nedir acaba bilen varmıdır?
5D Mark III + Lexar 32GB 1066x (UDMA 7) + EF 24mm F1.4L II USM + EF 35mm F1.4 DG HSM + EF 50mm F1.4 USM + 85mm F1.8 + ContourHD 1080P + Benro KH25RM + Zoom H6 + NTG-3 + Rode VideoMic + ATH-M30x + 2ad Cobra Mt 975 + Softbox set + Redhead set

Kullanıcı avatarı
spidervis
Moderator
Meslek: Besteci ve ses düzenleyici
İletişim:

Mesaj gönderen spidervis » 09 Eki 2017 21:28

@saintmua soruyu başka bir yerde sordum. O sayede öğrendim. 10 dakikalık kısa filmmiş, Shifter. http://www.imdb.com/title/tt3271174/

Kullanıcı avatarı
saintmua
Dr.Strangelove

Mesaj gönderen saintmua » 10 Eki 2017 13:50

Harikasın spidervis çok teşekkürler :)
5D Mark III + Lexar 32GB 1066x (UDMA 7) + EF 24mm F1.4L II USM + EF 35mm F1.4 DG HSM + EF 50mm F1.4 USM + 85mm F1.8 + ContourHD 1080P + Benro KH25RM + Zoom H6 + NTG-3 + Rode VideoMic + ATH-M30x + 2ad Cobra Mt 975 + Softbox set + Redhead set

noname1
The Recruit

Mesaj gönderen noname1 » 07 Kas 2017 03:46

Öncelikle selamlar, siteye az önce kayıt oldum.Başlığı doğru yere mi açıyorum hiçbir fikrim yok ancak gecenin bu saatinde aklıma bir film takıldı ve beni uykumdan etti.
Sanırım İspanya iç savaşı sırasında geçiyordu film.Tıp fakültesinde eczacılık okuyan birisi vardı, bir de doktor vardı.Sanırsam iki arkadaşı anlatıyordu ve bir kadını.Şu an kafamda net değil hiçbir görüntü ancak sahne sahne hatırlıyorum bazı şeyleri.Arkadaşına eczane bırakıyordu hediye olarak.Şimdilik bunları hatırlıyorum.Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.Emin olmamakla birlikte filmin dili aklımda İspanyolca olarak kalmış.

“Uzun Metraj” sayfasına dön