Ram sorunu

Anakartlardan başlayıp chipsetlere kadar giden derin bir muhabbet. Bilgisayar almadan önce ve aldıktan sonra günde birer ölçü.
Kullanıcı avatarı
kykgm
Dr. Jekyll and Mr. Hyde

Re: Ram sorunu

Mesaj gönderen kykgm » 20 Oca 2011 16:11

muhtemelen anakartta problem olabilir ..psu ya gelince 1.8x4=7.2v ramler alır taş çatlasın 1.3v işlem alsın 8.5v eder
3.5 ekran kartına kalır.anakarta 12v+12v+24v giriş mevcut görünen o ki anakartı gold'a götür değiştir..
ben daha önce kullandığım için yazdım bunları o.c bile yaptım 280 w ile
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Yaş, milliyet yada özgeçmiş önemli değil; önemli olan söyleyecek bir şeyin olması.

^^KYKGM^^

Kullanıcı avatarı
sickman
Site Admin

Mesaj gönderen sickman » 04 Şub 2011 15:28

Evet beyler 500W HighPower kurtaramadı, aynı problem devam etti. Demek ki anakartı götürmem lazım, tabi başka önerisi olan yoksa.

Kullanıcı avatarı
homeros
The man who knew too much

Mesaj gönderen homeros » 04 Şub 2011 18:36

Zaten diyordum, Ram bayağı az tüketen bir ürün. 3 taneyi çalıştırıp da 4'te sorun çıkarması biraz garip olurdu. Bu arada evet özellikle bir Ram göze çarpmıyorsa (Yani en yeni aldığın RAM'in çalıştığına eminsen) sorun %95 ihtimalle anakarttadır. Lakin benim merak ettiğim 4 Ram slotunun da çalıştığına %100 emin misin? Yani bir RAM seç ve en son takman gereken yere tek başına tak. Hala daha açılmıyorsa PC ve aynı sorunu yaratıyorsa slot yerinde bozukluk vardır. Ama tabi her 2 türlüde sorun anakarttadır. O yüzden hiç denemene gerek yok gönder anakartı servise onlar anlarlar...

“Donanım Tercihleri - Sorunları” sayfasına dön