Çetrefilli - Uzun Metraj Sinema Filmi

Forum üyeleri bitirmiş oldukları projelerini burada eleştiriye açııyor, üyeler kırbaçları çıkartıyor.
deliR
The Recruit

Re: Çetrefilli - Uzun Metraj Sinema Filmi

Mesaj gönderen deliR » 18 Kas 2017 03:58

Merhaba, filmi az önce bitirdim. Sokak jargonuyla söyleyecek olursam; gerçekten eli yüzü düzgün bir film olmus. Izlerken keyif aldim. Bu film sayesinde forumu bile buldum diyebiliriz. Merak ettim, baska kisa yada uzun filmlerin var mi diye? Sanirim yok.
Film icin tabii ki bir kaç keske denebilir yada buda olsaydi, ama bence eldeki güzellikleride görmek lazim: Kurgusu (sonu biraz farkli olabilirdi), cekimleri, oyunculuklari (bir, ikisi haric), özellikle girisi cok güzel olmus. Genel anlamiyla emegi gecen herkese tesekürler. Elinize, gözünüze ve yüreginize saglik. Umarim çetrefilli rüyalar görmem:)

Kullanıcı avatarı
Bağımsız
Blade Runner

Mesaj gönderen Bağımsız » 18 Kas 2017 14:45

Aynı kanalda bir de kısa film var deliR. İsmi Ölüme Uyananlar. Emeği geçen herkes adına ben de sana teşekkür ediyorum. Forumda kalıcı olabilirsin umarım. Burada çok değerli, gelecek vaadeden ve kendini saklayan :) insanlar var.

bbb
The Recruit

Mesaj gönderen bbb » 04 Ara 2017 15:55

Zannedersem sesler dublaj ve karakterlerin görünürdeki enerjisiyle dublaj seslerin enerjisi birbirini tutmuyor. Bahsedilen diyalog sorunu daha çok bundan kaynaklanmış gibi görünüyor.

Kullanıcı avatarı
spidervis
Moderator
Meslek: Besteci ve ses düzenleyici
İletişim:

Mesaj gönderen spidervis » 04 Ara 2017 17:21

Evet, sesler dublaj.

Kullanıcı avatarı
Bağımsız
Blade Runner

Mesaj gönderen Bağımsız » 28 Ara 2017 02:39

ekşisözlük'te biri balık planları üzerine tehdit eder gibi mesaj atmış, arkadaş farketmiş:

https://eksisozluk.com/entry/73056356

Bu forumda, Dnd'ye cevaben yaptığım açıklamayı koymuş iletisine:

viewtopic.php?f=14&t=19751

Sanatçı adayı olduğundan da bahsetmiş, o yüzden bu foruma da üye olduğunu sanıyorum. Doğrudan iletişime geçip hassasiyetini ya da rahatsızlığını iletmek yerine linç oluşturmaya çalışmasını anlamadım.

Balık planın toplam saniyesi belli, balık sayısı belli, shot sayısı belli, bunların üstüne bizlerin çekim şartları ve olabildiğince kısa sürede, olduğu kadarıyla bitirme anlayışı belli. Sınırı aştığımı düşünmüyorum. Sinema tarihinde yüzlerce hayvana ve insana eziyet, hatta başrollerin bile sağlığının bozulduğu örnekler meselesini hatırlatacağım ama girmeyeceğim fazla. Bu hayvan hassasiyeti, insan nefretinden kaynaklanıyor gibi. Sanat gibi acıyla yoğrulmuş bir mecrada ilerlerken kendisine sabır diliyorum, biraz da edep tabi.

Kullanıcı avatarı
spidervis
Moderator
Meslek: Besteci ve ses düzenleyici
İletişim:

Mesaj gönderen spidervis » 28 Ara 2017 11:11

Duyarlılıktan ölüyoruz.
Panter Melahat. Sözlükteki diğer mesajlarına da baktım ben biraz. Hepsi nefret dolu. Mesele hayvan sevgisi değil, başkalarına gıyaben hakaret edip laf söyleyerek kendini tatmin etmek. "kötülere hadlerini bildirdim, bugün de çok iyi bir insanım". Genel internet kullanıcılarının ruh hali bu maalesef. Standart internet tüketicisi. Bence açıklama yapmaya dahi gerek yok çünkü hiçbir şey arkadaşı memnun etmeyecektir. Zira balığın sudan çıkarılması bir yana, akvaryumda tutulmasına dahi karşı. Sorsak, tavukları da esir gibi kullanıp yumurtalarını çalıyoruz diye düşünüyordur. Kavramsal olarak tartışılabilse kendisine hak verdiğimiz noktalar mutlaka olacaktır fakat konular hep kişi bazında kalmış. Ben buraya üye olduğunu hiç sanmıyorum. O yüzden rahat yazıyorum :) Sanatçı adaylığı muhtemelen bir enstrüman çalmaktan ibarettir. Sanatçı olmak da yazdığından çok okuyup, öğrenmeyi gerektirir. Okuyup öğrenen kişi bu kadar nefret dolu olamaz.

Dnd
Raging Bull

Mesaj gönderen Dnd » 28 Ara 2017 11:30

Bende ekşi sözlük yazarıyım ama o mesaj bana ait değil valla lakin ilk izledigimde böyle bir duyar kasilacagini tahmin etmiştim.

Kullanıcı avatarı
Bağımsız
Blade Runner

Mesaj gönderen Bağımsız » 28 Ara 2017 12:32

Senin yazdığını düşünmedim Dnd. Üstüne düşülecek bir mevzu da değil belki ama yapılan duyar kasmaktan öte başka bir şey. Spidervis'in söyledikleri de bunu gösteriyor.

halostendap
The Legend
Meslek: komedyen

Mesaj gönderen halostendap » 28 Ara 2017 13:05

sizin isimleri vermiş ya aklıma direkt reklamın iyisi kötüsü olmaz diye geldi. iyice gapitalist olmuşum ben ya da polyana. belki polyana da kapitalisttir bak :D

@Bağımsız geçmiş olsun bu arada. spidervis standart internet kullanıcısı demiş ama bizim memleket bunlardan kaynıyor. herkes duyar kasma peşinde. o gün duyar kasamadığı için kasılan insan tipi diye bi video çekmişliğim de var. bu tiksinç bir durum çünkü bu şekilde senden benden üstün oldukları hissine kapılıyorlar. mesele üstün olmakta değil ki eşit olmakta. beni de ooo süper eşit hissediyom iddiasında bulunuyorum gibi anlamayın sadece ayarlarımızla öyle oynanmış ki ya ezik hissediyoruz ya üstün...eşit hissedemiyoruz bi türlü...onu diyorum. bu kadar açıklayınca üzüldüm la duyar kasanlar için :D

bahsini geçirmeyi başardığım videom:

eski nickim intercapiller.

Artık instagramdayım| https://www.instagram.com/duzstandup

Kullanıcı avatarı
Halil100ibo
Dr.Strangelove
Meslek: Enerji mühendisi ( Öğrenci )

Mesaj gönderen Halil100ibo » 28 Ara 2017 13:20

Adam film üstüne baya düşünmüş bu iyi bir şey bu açıdan bakmak lazım...

Kullanıcı avatarı
paul.newman
The Recruit

Mesaj gönderen paul.newman » 09 Oca 2018 15:24

"sunlarin girtlagini sikmak istiyorum, bir kac saniye bak cok degil. bayagi boyle oncesinde cigerlerinin tamamen havasiz kalmasini sagladiktan sonra bi kac saniye sikayim diyorum o girtlaklarini bi yandan cirpinmalarini kaydederken. her insanin yalvarmasi, cirpinmasi ayni olmuyor tabi, onun icin iclerinden 4 kisi secip versinler bana."

Arkadaşa birkaç balıkçı arkadaşın telefonunu vermek istiyorum. Merak ediyorum acaba soykırımcı bunlar bahanesiyle hepsine waterboarding falan mı uygulayacak.