Adobe Premiere ile İlgili Genel Sorular

Allahın Cezası Adobe Premiere montaj programının inceliklerini buradan sorup öğrenin.
rodriguez2
Raging Bull
Meslek: Öğrenci

Re: Adobe Premiere ile İlgili Genel Sorular

Mesaj gönderen rodriguez2 » 15 Şub 2016 03:28

çok saçma gelebilir ama, video2'deki png'yi kaldırıp dener misiniz bi? Bir arkadaşım png cropmark atınca aşırı yavaşlıyor psd bir şey olmuyor demişti, benim hiç başıma gelmedi ama belki size olan da odur.

edit: ayrıca mesela youtube vimeo gibi bir yerden fullhd video indirip onu atıp deneyebilirsiniz. Sorun sizin videolarda/codecte mi yoksa programda mı görmek için.

payitaht
Cennetten de Garip Film
İletişim:

Mesaj gönderen payitaht » 15 Şub 2016 12:35

Yeşilde de takılıyorsa işletim sistemi ya da donanımsal bir hata mevcut.

Windows sürümü kaç? Öncelikle onun bütün updatelerini yapın. Ardından Premiere'in updatelerini yapın. Genelde ilk sürümlerde sorun oluyor yamaya yamaya düzeltiyorlar.

Yine olmazsa donanımlarınızdan birinde sorun var.

emrahozsahin
The Recruit

Mesaj gönderen emrahozsahin » 16 Şub 2016 01:48

youtube'den bir video indirdim mp4 formatında. Ancak o da aynı şekilde takılma yapıyor.
işletim sistemim windows7 SP1 kurulu.

Kullanıcı avatarı
KEzzAP
Site Admin
Meslek: Akademisyen (Siyaset Bilimi)
İletişim:

Mesaj gönderen KEzzAP » 16 Şub 2016 11:57

*Çalıştığınız videoların okunduğu harddiski değiştirmeyi ve o şekilde "render" ederek (timeline üzerindeki çizgiyi yeşile döndürerek) çalıştırmayı deneyin. Bu premiere forumundaki çözüm önerilerinden biri.

*Premiere'in forumunda şöyle bir şey yazmış biri çözüm olarak:

Go to Edit, preferences, audio hardware, ASIO settings and switch your output devices (usb headset seems to have contributed to the problem somehow)...

*Sesle ilgili bir problem olabileceği konusunda yoğun fikirler var. Videoyu, ses kısmı olmadan oynatmayı bir deneyin derim. En azından sorun oradan mı kaynaklıyor onu anlarız.

*Ekran kartının son sürümü mü yüklü? Diğer bir soru. Değilse son sürüme geçin.

*C alanından başka bir hard diskte klasör oluşturarak cache'yi orası gösterebilirsiniz.

Bunları bir deneyin.
Youtube sinema eğitim kanalım: https://www.youtube.com/user/GerillaFilmYapimi

emrahozsahin
The Recruit

Mesaj gönderen emrahozsahin » 17 Şub 2016 21:14

KEzzAP yazdı:*Çalıştığınız videoların okunduğu harddiski değiştirmeyi ve o şekilde "render" ederek (timeline üzerindeki çizgiyi yeşile döndürerek) çalıştırmayı deneyin. Bu premiere forumundaki çözüm önerilerinden biri.

*Premiere'in forumunda şöyle bir şey yazmış biri çözüm olarak:

Go to Edit, preferences, audio hardware, ASIO settings and switch your output devices (usb headset seems to have contributed to the problem somehow)...

*Sesle ilgili bir problem olabileceği konusunda yoğun fikirler var. Videoyu, ses kısmı olmadan oynatmayı bir deneyin derim. En azından sorun oradan mı kaynaklıyor onu anlarız.

*Ekran kartının son sürümü mü yüklü? Diğer bir soru. Değilse son sürüme geçin.

*C alanından başka bir hard diskte klasör oluşturarak cache'yi orası gösterebilirsiniz.

Bunları bir deneyin.
1-tüm proje cacheleri için farklı bir harddisk seçtim 150 gb boş alan vardı. Okunacak video da cache'i gösterdiğim bölümdeydi (farklı harddisk, toplam 4 harddisk var bilgisayarda) sonra dediğiniz gibi yine render alıp yeşil hale geldi öyle denedim yine takıldı.
Daha sonra audio hardware kısmından ASIO Settings, Buradan buffer size ile oynadım denemeler yaptım, device 32bit playbacki denedim yaptım olmadı. Enable devices kısmında ki tık ı kaldırdım ama kabul etmedi mecburen seçili haldeydi.
Ekran kartımın driverını güncellemiştim önceki gün zaten. Her şeyi denedim. En son çare format atarak codecleri kurup ilk olarak Adobe Premier'i tekrar kurmak, başka birşey gelmiyor aklıma. Ancak Notebook'ta da aynı problem mevcut. Acaba benim kullandığım Adobe Premiere Pro CS6 Version 6.0. (319) da mı problem var Gerçi önceki gin Adobe Premiere 2015 CC yi denedim onda da aynı problem vardı.

emrahozsahin
The Recruit

Mesaj gönderen emrahozsahin » 17 Şub 2016 22:24

sorunu çözdüm sanal işletim sistemi kurdum bilgisayara onun içerisine de adobe premieri kurdum, hiç codec kurmadan denedim videoyu takılmadan izleyebildim. Hem de çok fazla bir Ram ve işlemci çekirdeği ayırmadım sanal pc ye, ona rağmen takılmadan izlendi. Format atmam lazım anlaşıldı.

TarıkAlpat
Donnie Darko

Mesaj gönderen TarıkAlpat » 17 Şub 2016 23:02

Premiere de her zamanki kurgu işlerinin yapıyordum. Yeni bir proje açtım.Her zamanki formatta çektiğim videoyu attım programa.Ancak ses gelmiyor.Başka bir videoda denedim onda da gelmiyor.Nasıl çözülebilir bu durum ?

TarıkAlpat
Donnie Darko

Mesaj gönderen TarıkAlpat » 18 Şub 2016 03:27

Çözülü. Ses 5.1 deymiş Stereo ya alınca ses geldi.

emrahozsahin
The Recruit

Mesaj gönderen emrahozsahin » 20 Şub 2016 17:43

arkadaşlar benim video önizleme takılma sorununun kesin çözümünü buldum. tek tek tüm programları ekle kaldır yaptım. Sonuç olarak Program ekle kaldırda yer alan Realtek High Defination uygulamasını kaldırdım sorun çözüldü. Ses driverı değil de harici realtek programı ne hikmetse sorun yaratıyormuş.

AMC_borninmoon
The Recruit

Mesaj gönderen AMC_borninmoon » 21 Nis 2016 00:53

Ben premiere cc 2015 kullanıyorum. Programda bazı beğendiğim fontları Türkçe karakter olmadığı için kullanamıyorum. Bnun bir çözümü var mıdır? Yoksa Türkçe karakter içeren fontlarla çalışmak durumunda mıyız?

Kullanıcı avatarı
spidervis
Moderator
Meslek: Besteci ve ses düzenleyici
İletişim:

Mesaj gönderen spidervis » 21 Nis 2016 02:14

AMC_borninmoon yazdı:Ben premiere cc 2015 kullanıyorum. Programda bazı beğendiğim fontları Türkçe karakter olmadığı için kullanamıyorum. Bnun bir çözümü var mıdır? Yoksa Türkçe karakter içeren fontlarla çalışmak durumunda mıyız?
Sadece premiere için değil diğer tüm yazılımlar için geçerli olmak üzere, dediğiniz gibi Türkçe destekli fontları seçmeniz gerekiyor. Değilse kendi fontunuzu kendiniz yapacaksınız veya fazla yazı yoksa ve yapabilirim diyorsanız harflere çengel ve nokta ekleyerek işi kotarabilirsiniz.

AMC_borninmoon
The Recruit

Mesaj gönderen AMC_borninmoon » 24 Nis 2016 00:30

Cevap için teşekkür ederim.

yukselp
The Recruit

Mesaj gönderen yukselp » 26 May 2016 02:42

Merhaba,
Bilgisayarda kurgu yapmaya yeni başladım. Hem Premiere'de çalışırken videolar çok kesintili oynuyor, hem de bir render almak istediğimde çok uzun süreler istiyor. (20 dakika için 16 saat gibi). İşlemcim ve ekran kartım eski kaldı, biliyorum. İşlemci Core 2 Duo E7600, Ekran kartı Radeon HD 5700. İkisinden birini güncellemek istersem hangisine öncelik vermeliyim? 500 TL kadar bütçe ayırabilirim.

Kullanıcı avatarı
spidervis
Moderator
Meslek: Besteci ve ses düzenleyici
İletişim:

Mesaj gönderen spidervis » 26 May 2016 16:03

yukselp yazdı: İşlemci Core 2 Duo E7600, Ekran kartı Radeon HD 5700. İkisinden birini güncellemek istersem hangisine öncelik vermeliyim? 500 TL kadar bütçe ayırabilirim.
Kesinlikle işlemci derim ben. Intel'le radeon birleşimi de nadir görülür zaten, ikisi pek entegre çalışmaz derler. AMD fx 6300 öneririm, 400 liradan düşük fiyatı. Performans ~4 kat artar.

yukselp
The Recruit

Mesaj gönderen yukselp » 26 May 2016 23:48

spidervis yazdı: Kesinlikle işlemci derim ben. Intel'le radeon birleşimi de nadir görülür zaten, ikisi pek entegre çalışmaz derler. AMD fx 6300 öneririm, 400 liradan düşük fiyatı. Performans ~4 kat artar.
Teşekkürler.

hayneke
The Recruit

Mesaj gönderen hayneke » 10 Haz 2016 14:23

Bmcc 2.k kamerada dnxhd formatında çekilmiş videoları premierde kurgulayıp çıktısını alabilirmiuim kayıp olmadan?bir türlü beceremedim videoyu sürükleyip atıyorum codec sorunu ortaya çıkıyor.bu konuda aydınlatabilirmisini beni video linki falan yada yazılı anlatabilirmisiniz?

Kullanıcı avatarı
KEzzAP
Site Admin
Meslek: Akademisyen (Siyaset Bilimi)
İletişim:

Mesaj gönderen KEzzAP » 10 Haz 2016 15:53

Nasıl bir uyarı veriyor?
Youtube sinema eğitim kanalım: https://www.youtube.com/user/GerillaFilmYapimi

hayneke
The Recruit

Mesaj gönderen hayneke » 13 Haz 2016 17:31

Not supported codec gibi bir uyarı veriyor

Fulgura
Moderator

Mesaj gönderen Fulgura » 13 Haz 2016 23:48

Sisteminizi DNxHD codec'İ bir daha baştan kurun. Sorun o olmalı.
Sinema hem bir hastalık hem de tedavisinin ortak adıdır.

Sorularınızı özel mesaj yerine forum üzerinden herkese açık sormanızı rica ediyorum.

yukselp
The Recruit

Mesaj gönderen yukselp » 18 Haz 2016 23:53

6 dakikalık bir videonun export edilmesi 20 saat nasıl sürebilir arkadaşlar?
(İşlemci Core 2 Duo E7600, Ekran kartı Radeon HD 5770. RAM: 8GB )
Kalite ayarlarında h264 codec, Youtube 1080p preset seçtim.
Ayrıca yüksek kalite ve yüksek bitrate seçmiştim, seçmemek mi lazımdı acaba?

“Adobe Premiere” sayfasına dön