Sorulara Cevap Geliyor.

Allahın Cezası Adobe Premiere montaj programının inceliklerini buradan sorup öğrenin.
embpictures
Wizard of Oz

Mesaj gönderen embpictures » 04 Ağu 2007 18:10

Omega_Works yazdı:1. sorunun cevabı çizgilerin render ile bir ilgisi yok... önizlemeyi bir tv den yapmanı öneririm ekran kartının (eğer varsa) 2. monitör çıkışından ya da s/composite çıkışından tv ye alıp, premiere den de gerekli ayarları yapıp prewiev penceresini tv den görebilirsin.

2. kullanman gereken format dv avi hatta kodeği varsa canopus dv avi... eğer her ikiside olmuyorsa uncompressed avi yapmalısın.. birde 2-3 exporttan fazlası zarar verir görüntüye, isterse hd görüntü olsun.
teşekkürler omega works sağolasın yardımların için
her zaman aklıma takılırdı şu 2 soru 8)

Kullanıcı avatarı
mushraPPa (ous)
Braveheart
Meslek: eşik bekçiliğinden nizamiye bekçiliğine geçişşş

Mesaj gönderen mushraPPa (ous) » 06 Ağu 2007 14:07

eger efeckli görüntüyü premierde işliceksen yani orda devam etceksen her hangi bir formatta alpha çıkış alarak yapabilirsin ek bilgi oalrak :D
bu bir mushraPPa mesajıdır
Mehmet Oğuz Köroğlu

Kullanıcı avatarı
fatih2334
The Recruit

Mesaj gönderen fatih2334 » 06 Ağu 2007 15:40

dersler çok güzel sağol

MONTAJCI
The Recruit

Mesaj gönderen MONTAJCI » 03 Eki 2007 00:40

selamlar ..........
sımdı bır efekt yaptım kendımce(aslında cok kullanılan bır efektte neyse)
vıdoe sola dogru yaslanıyor ve sağdan
yazı yukarıya dogru kaymaya başlıyor
olayımız şu efekt daralıp yazı akmaya
başlamasıyla vıdeom pır pır etmeye başlıyor nedenını oğrenebılırmıyım buarada render
yaptım saygılar... :?:

MONTAJCI
The Recruit

Mesaj gönderen MONTAJCI » 03 Eki 2007 01:23

selamlar tekrar bır sorum daha olucak
kısa bı haber yapmam gerekıyor
pıremıerde ve benım perfore almam lazım
anladıgınız uzre benım ses almam
gerekıyor(mıc mevcut) ben bunu nasıl yaparım
saygılar... :?:

payitaht
Cennetten de Garip Film
İletişim:

Mesaj gönderen payitaht » 03 Eki 2007 02:15

ses için bir çok program var.. söylemeye gerek yok ama ben işlerimi adobe audition da hallediyorum.. iyi sonuç alıyorum..

üstteki sorunda ise pır pır derken tam olarak nasıl bi şey oluyor onu açıklarsan daha rahat yardım edebiliriz..(Bu arada projeni export edip izledin mi?)

Omega_Works
Kurgu/Efekt
Meslek: Motion Graphics Designer

Mesaj gönderen Omega_Works » 11 Eki 2007 10:45

kayıt için payitaht söylemiş ztaen en iyi seçenek bencede adobe audition...

pır pır etmeyi bende anlamadım... atlama mı yapıyor yoksa flicker mı yapıyor?
Tek noktaları sevmedim hiç... Benim için sadece üç nokta vardır... Çünkü tek nokta son'u, Üç nokta sonsuzluğu anlatır...

Kullanıcı avatarı
Düd
Big Lebowski
İletişim:

Mesaj gönderen Düd » 11 Eki 2007 12:28

En iyi seçenek Audition falan değil :). Niye kandırıyorsunuz ki insanları omega'cığım. en kolay erişebileceğin ve kullanımı kolay olan Audition. Türkiye radyoları Wavelab kullanıyor kayıt için. Albüm miksaj vs.ler için de Cubase ve Acid vs. . Audition sadece türk amatör piyasası kullanıyor :).

Eğer doğru anladıysam pıt pıt olayını kesmeler arasında gelen inceden bir patlamayı andıran ufak, sinir bozucu bir ses. 2 ses kaydı arasında videodaki dissolve efektinin ses için olanından atman lazım (oh anasıl bir tanımlama :)). Premiere'deki Audio Transition efektlerinden constant gain çok güzel yapar o işi ama ses programlarında programdan programa değişkenlik gösterir.
Bildiğim kadarının, anlatabildiğim kadarı.. Eylem Planı.
Ömrünüzde duymadığınız bir sporla ilgili Türkiye'de ve dünyada neler yaşanıyor diye meraktan çatlıyorsanız Laff Ultimate'a beklerim.

Omega_Works
Kurgu/Efekt

Mesaj gönderen Omega_Works » 11 Eki 2007 12:56

ya bırak egi... polemik yapma benimle :)

Hem ben "auditon u profesyoneller kullanıyor" da demedim... bence en iyi seçenek audition abicim...

he şnuda söyliim acid e pro demişsin ama cubase in yanına gelemez... ve aynı firmanın olmasına rağmen cubase de nuendo nun yanına gelemez... ve nuendo da logic(mac) yanına gelemez.... sidik yarışı gibi bişey bu...

Aslında tamamen alışkanlıkla ilgili bişşey bu... ben sound forge da kullandım wavelab da kullandım... audition da kullandım... hatta sound forge u sony almadan önce sonic foundry firmasından çıkarken, auditionu da tee cool edit iken kullanıyordum...

şimdi ben ses kesip biçmek için cubase mi kurayım abi... saçmalık :)

Her zaman söylüyorum... "Nasıl yaptığın önemli değil, ne yaptığın önemlidir"
Tek noktaları sevmedim hiç... Benim için sadece üç nokta vardır... Çünkü tek nokta son'u, Üç nokta sonsuzluğu anlatır...

Kullanıcı avatarı
Düd
Big Lebowski
İletişim:

Mesaj gönderen Düd » 11 Eki 2007 13:14

Valla son cümlenden sonra ne desem saçma olur ama ben yine de en iyis Audition değil, ama kullanımı rahattır, işini görür diyeyim :D. Şimdi Soundbooth çıkardı Adobe ki sanırım Premiere ile uyumlu çalıştığından dolayı en iyi seçenek o olacaktır. Gerçi burada arkadaş normal ses kaydından bahsediyor o nedenle seçenekler çok.
Ömrünüzde duymadığınız bir sporla ilgili Türkiye'de ve dünyada neler yaşanıyor diye meraktan çatlıyorsanız Laff Ultimate'a beklerim.

Omega_Works
Kurgu/Efekt

Mesaj gönderen Omega_Works » 11 Eki 2007 13:29

he şöylee :D

şaka bir yana programın kabiliyetide bir yere kadar... iş kullanıcıda biter...

10 milyonluk fırçayla çizdiğin resmi 10 milyara satabilirsin... ama 100 milyonluk fırçayla çizilip satılmayan resimlerde var ;)

Kullanıcı avatarı
Düd
Big Lebowski
İletişim:

Mesaj gönderen Düd » 11 Eki 2007 14:54

Ben ne gömlekler gördüm insan şey gibin.. Ne insan gömleksiz.. Neydi lan bu laf.. Öyle bir şeyler, ben senin gibi şari ruhlu değilim Omega :(. Ondan yalnızım böyle çok..

Mahsun ağabey de yönetmen oldu zaten, geliyor kasım ayında filmdi..

Omega_Works
Kurgu/Efekt

Mesaj gönderen Omega_Works » 11 Eki 2007 15:54

abi ne şiiri, ordan burdan alıntı bunlar. :)

olmuş valla.. bizim yeğen görüntü yönetmeni asistanlığı yaptı filmde... baya iyiymiş, geliştrmiş kendini furkanın demesine göre.

MONTAJCI
The Recruit

Mesaj gönderen MONTAJCI » 15 Eki 2007 01:23

SELAMLAR HERKESE...
MULTI_CAMERAYI KULLANMAM GEREKIYOR
AMA AKTIF GORUNMUYOR
BUNU NASIL ÇALIŞTIRIRIM TEŞEKKÜRLER KOLAY GELSIN....

Omega_Works
Kurgu/Efekt

Mesaj gönderen Omega_Works » 15 Eki 2007 09:38

sekansına 4 video yu üstüste gelecek şekilde koy.... tabi bu arada senkronlarını da ayarla....

sonra yeni bi sekans aç... az önce yaptığın sekansı project penceresinden al, sanki bir video dosyasıymış gibi gelecek zate... al o sekansı 2. oluşturduğun sekansa koy... timelaine koyduğun sekansa sağ tıkla... şimdi aktif olmuştur ;)

takıldığın bi yer olursa sor.

Kullanıcı avatarı
Düd
Big Lebowski
İletişim:

Mesaj gönderen Düd » 15 Eki 2007 12:57

Benim de bir sorum var, dün gece aniden mavi ekran verdi bilgisayar sonra sabah kendi başına restart atıp durmaya başladı, windows loading ekranına gelip restart atıp durdu safe modda bile açılmadı. Mecburen format attık.. Quick format attım dosyaları recover edebileyim diye ama program bulamadı dosyaları.. Peki neden? Niye bana bunu yaptın bok pc :(. I love partitions, 2 3 dosya dışında önemli bir kaybım olmadı..

Omega_Works
Kurgu/Efekt

Mesaj gönderen Omega_Works » 15 Eki 2007 14:06

Egilalila biligisayarın bile sana gıcık olmuş... Gerisini sen hesapla. :)

Abi hep te senimi buluyo bu orijinal sorunlar? :D

Kullanıcı avatarı
Düd
Big Lebowski
İletişim:

Mesaj gönderen Düd » 15 Eki 2007 17:35

Benim çektiğim derdi kim çekmiştir ya.. Yok arkadşaım ben bilgisayar almıyorum bu sefer. Ben alınca bozuluyor. Başkasına aldırtıp onu alacam ben, bozuk olmasın diye sırf.

Omega_Works
Kurgu/Efekt

Mesaj gönderen Omega_Works » 15 Eki 2007 17:49

sende sorun sende... :roll:

Kullanıcı avatarı
KEzzAP
Site Admin
Meslek: Akademisyen (Siyaset Bilimi)
İletişim:

Mesaj gönderen KEzzAP » 15 Eki 2007 17:55

Benim de premiere 3ivx.dll diye bir error verip mavi ekran verip restart atıyor.

3ivx codec mi yüklemem gerekiyor nedir?
Youtube sinema eğitim kanalım: https://www.youtube.com/user/GerillaFilmYapimi

Kilitli