Eren Can - Beyaz (Akustik Klip)

Ruhun gıdası ama her kuşun gıdası da yenmez.
Rainpro
The Recruit

Eren Can - Beyaz (Akustik Klip)

Mesaj gönderen Rainpro » 07 Şub 2019 10:07

https://www.youtube.com/watch?v=WnnY__8wxJY

Forumda da ilk müzik klibini ben paylaşıyorum sanırım :D Amatör yönetmenim, yorumlarınızı bekliyorum :)

Kullandığım ekipmanlar;

Canon 650D + 18-55 Lens
Shotgun mikrofon
Tripod (100 TL'lik olanlardan :) )
Softbox ışık seti

halostendap
The Legend
Meslek: komedyen

Mesaj gönderen halostendap » 07 Şub 2019 11:49

ışıklandırmayı beğendim, softbox ışık seti ve konumlandırma hakkında ayrıntılı bilgi verebilir misiniz?
eski nickim intercapiller.

Artık instagramdayım| https://www.instagram.com/halitstandup

Rainpro
The Recruit

Mesaj gönderen Rainpro » 07 Şub 2019 12:49

halostendap yazdı:
07 Şub 2019 11:49
ışıklandırmayı beğendim, softbox ışık seti ve konumlandırma hakkında ayrıntılı bilgi verebilir misiniz?
Teşekkür ederim. Açıkçası benim de ışık kullanımı hakkında çok bilgim yok. Karşı cephe, sağ ve sol olarak 3 adet aynı softbox kullandım.

Kullanıcı avatarı
KEzzAP
Site Admin
Meslek: Akademisyen (Siyaset Bilimi)
İletişim:

Mesaj gönderen KEzzAP » 07 Şub 2019 14:11

Yok daha önce paylaşan vardı sanıyorum.

Işık aslında o kadar iyi değil bir klip için bence. Daha çok bir performans videosu izlenimi vermiş.
Dramatik ışıkta her yeri eşit aydınlatmamak gerekiyor. Ayrıca üç boyutlu ön, orta, arka katmanlar oluşturmanız gerekirdi ışıkla.
Işık konusunda hazırladığım derslere bakmanızı tavsiye ederim. Orası bir başlangıç oluşturabilir sizin için.
Lütfen özel mesaj ile genel sorular sormayınız, cevaplamıyorum. Aynı soruyu forumda sorunuz. Ancak benimle ilgili bir sorunuz varsa özel mesaj ile sorunuz.

Youtube sinema eğitim kanalım: https://www.youtube.com/user/GerillaFilmYapimi

Rainpro
The Recruit

Mesaj gönderen Rainpro » 07 Şub 2019 15:11

KEzzAP yazdı:
07 Şub 2019 14:11
Yok daha önce paylaşan vardı sanıyorum.

Işık aslında o kadar iyi değil bir klip için bence. Daha çok bir performans videosu izlenimi vermiş.
Dramatik ışıkta her yeri eşit aydınlatmamak gerekiyor. Ayrıca üç boyutlu ön, orta, arka katmanlar oluşturmanız gerekirdi ışıkla.
Işık konusunda hazırladığım derslere bakmanızı tavsiye ederim. Orası bir başlangıç oluşturabilir sizin için.
Çok teşekkür ederim hocam, inceleyeceğim hemen.

Kullanıcı avatarı
Bağımsız
Alien

Mesaj gönderen Bağımsız » 07 Şub 2019 16:02

Kaş yerleştirme gereksiz durmuş, baş boşluğu yetersiz çünkü. Daha yakın planlar alıp aralara serpiştirebilirdiniz. 55mm cropla 88 olur, o da kısmen yeterli olur diyafram kısılsa da. Lens, ışık ve mekanla ilgili handikaplarla başlıyorsanız bu handikapları aşacak çözümler bulmanız gerekiyor. Siyah fonda çekeceğiniz belliyse arkadaşları daha açık ya da farklı renklerde giyinme konusunda uyarabilirdiniz. Duvarla arkadaşlar arasına mesafe koyarak bir ışığı olabildiğince çapraz, arkalarından vererek fondan ayrılmalarına yardımcı olabilirdiniz. Arkadaşları mimik ve pozisyon konusunda uyarabilirdiniz, başı daha yukarıda tutma, biraz daha ayrı oturma gibi. Şarkı ve Eren arkadaşın sesi umut veriyor. Diledikleri yerlerde olurlar umarım, başarılar.

“Müzik Klibi” sayfasına dön