Sinemaya "Aşık" Olduğunuz İlk Film

Tamam... Daha çok için kavramsal kısmındasın. Tartışmak istiyosun. Gel o zaman.
Kullanıcı avatarı
KEzzAP
Site Admin
Meslek: Akademisyen (Siyaset Bilimi)
İletişim:

Sinemaya "Aşık" Olduğunuz İlk Film

Mesaj gönderen KEzzAP » 28 Eki 2017 18:50

Stranger Things başlayınca aklıma geldi bu başlık.
Beni sinemaya aşık eden ve belki de ileride sinema yapma gazını içimde oluşturan film Hayalet Avcıları'dır. (Ghostbusters) Peki sizin?

Youtube sinema eğitim kanalım: https://www.youtube.com/user/GerillaFilmYapimi

Kullanıcı avatarı
Bağımsız
Blade Runner

Mesaj gönderen Bağımsız » 28 Eki 2017 19:02

The Exorcist

https://www.youtube.com/watch?v=geFhtD-ZXoA

Sinemada izlemiştim, birileri benim aklıma girebiliyorsa ben de birilerinin aklına girebilirim demiştim.

paciente
Moderator

Mesaj gönderen paciente » 29 Eki 2017 01:42

1987 yılıydı sanırım. Babam Arabistan’dan video oynatıcı ve yirmi kadar da film getirmişti. O filmlerden en çok etkilendiğim iki film vardı biri sürü, diğeri pradator. Yıllarca o kasetleri tekrar tekrar izledim. hala arada izliyorum.

desert333
Blade Runner

Mesaj gönderen desert333 » 29 Eki 2017 10:06

Küçükken fakat ne kadar olduğumu hatırlayamadığım bir sabah, havanın puslu olduğu bir sabah, gözlerimi ovarak uyandığımda ekranda kapitan diye bağıran ormanda tek başına dolaşan bir adam gördüm. Sonra babama baktım o izliyordu Akira Kurosowa'nın efsane eseri Dersu Uzala'yi. Ogün bugündür sinemaya öykü yaratmaya dair bir tutkum var. Teşekkürler baba, teşekkürler Akira.

Dnd
Raging Bull

Mesaj gönderen Dnd » 29 Eki 2017 19:46

Ben çocukken ilginç gelebilir ama ilk izledigimi hatırladığım film , Anthony quinn li Çağrı filmiydi hemde uzun versiyonu .
O filmi okadar ilgi ile izlemiştim ki sinemaya orada aşık oldum .

O gün bu gündür her sahnesini , her repligini hatırlarım.

halostendap
The Legend
Meslek: komedyen

Mesaj gönderen halostendap » 30 Eki 2017 00:18

Ağır roman. izmirde açık hava sinemasında izlemiştim. açık hava sinemasında izlediğim ilk ve tek film bi daha denk gelmedi. film sanki orada aramızda yaşanıyormuş gibi çarpmıştı beni.
eski nickim intercapiller.

Artık instagramdayım| https://www.instagram.com/duzstandup

cemolistan
Dr.Strangelove

Mesaj gönderen cemolistan » 30 Eki 2017 00:34

Baby's day out sinemayla ilk tanıştığım ve benim için en önemli filmlerden birisi ayrıca klasik bir filmdir.

Khan
The Recruit

Mesaj gönderen Khan » 30 Eki 2017 09:54

İnanılmaz güzel bir konu başlığı olmuş.. Bu yüzden öncellikle KEzzAP'a teşekkür etmek isterim. :)

Ben sinema salonu olmayan bir yerde büyüdüm. Yaşım da tahminimce forumdaki bir çok kişiye göre küçüktür ve sinemada izlediğim ilk film "Harry Potter and the Sorcerer's Stone" Kitaplarını da okumuş olmama rağmen sinemanın atmosferi ve görsel anlatımın gücü sayesinde sinemaya olan ilgim o zaman başladı. Ondan 3 yıl sonra da "Troy" u izlemiştim ve hatırlarsınız o zamanlar çok ses getirmişti. Hazır Stranger Things gündemdeyken şöyle bahsedeyim. Sanki Will'in içine giren Shadow Monster gibi sardı. Bu tutku yüzünden yıllardır yaptığım hiç bir işe tam odaklanamamaktayım :) Kafamın içinde yaşadığım her anı her şeyi durmadan öyküleştirmek isteyen bir ses var gibi.

Tabii o zamanlar televizyonda gösterilen filmler ve Yeşilçam TV'nin de payı büyüktür. Bir sapık gibi Yeşilçam TV izlediğim günleri unutamıyorum :) (Sadri Alışık, Kemal Sunal ve Tarık Akan ve dahası nice ustalara selam olsun)

Neyse konuşmak isteyen bir taraf varmış gibi bu konuda içimde. Sinema tutkunuz daim olsun filmfabrikası tayfası.

Kullanıcı avatarı
hegel
Braveheart
Meslek: İşçi
İletişim:

Mesaj gönderen hegel » 30 Eki 2017 18:19

Ben Superman diyorum. Sinemanın önünde afişini görünce büyülenmiş gibi olmuştum. İki üç kişiydik. Paramız yoktu. "Hadi siz de girin keratalar" demişti, kapıdaki abi. 80 öncesi her semtte sinema vardı. Benim çocukluğumun geçtiği K.Çekmece'de en az 10 tane sinema vardı. Sanırım şimdi bir tane bile yok. O zaman okuyan, seyreden, irdeleyen bir nesil vardı ama işte...
Kalem Oynatan İle Ayı Oynatanın Buluştuğu Yer

http://kalemoynatanileayoynatannbulutuu ... pot.com.tr

Kullanıcı avatarı
paul.newman
The Recruit

Mesaj gönderen paul.newman » 03 Oca 2018 06:58

Benim için Rob Schneider'ın Animal filmiydi.

Ben de efsane filmler yazmak isterdim buraya ama çocuktum yani... Nasıl ayırt edeyim kaliteli filmi kalitesizden?

Kullanıcı avatarı
JeanG
Moderator

Mesaj gönderen JeanG » 03 Oca 2018 20:43

herkesin yaşı çıkmış ortaya.

TarıkAlpat
Donnie Darko

Mesaj gönderen TarıkAlpat » 12 Mar 2018 04:38

İlginçtir ama benim için Alfonso Cuaron'un Gravity filmiydi. Tamamiyle kusursuz bir filmdir benim için. Ne zaman izlesem bir şeyler üretme isteği uyandırıyor bende.
Ardından İnarritu'nun Babel filmi gelir. Seviyorum Meksikalıları :)

screenwriter27
The Recruit
Meslek: Senaryo Yazarı

Mesaj gönderen screenwriter27 » 12 Mar 2018 23:33

the godfather!!!
"Cahille girme münakaşaya. Ya sinirini zıplatır tavana, ya da yazık olur adabına.” Mevlâna 8)

Kullanıcı avatarı
Ninjakovboy
The Recruit
Meslek: Resepsiyonist
İletişim:

Mesaj gönderen Ninjakovboy » 13 Mar 2018 01:20

çok küçüktüm olağan şüphelileri izlemiştik kuzenlerle o zaman başladı ve her haftasonu babamın izlediği western filmler
Kurgu <3 Montaj

Kullanıcı avatarı
saintmua
Dr.Strangelove

Mesaj gönderen saintmua » 14 Mar 2018 19:46

5-6 yaşlarımdaydım. Mahallemizde bir açık hava sineması vardı. "Susuz Yaz" ı seyretmiştik ailecek. Fruko gazoz, çekirdek eşliğinde. Erol Taş'a çok kızmıştım. Beton perdesi olan sahneye çıkıp dövmeye çalışmıştım Erol Taş'ı :) Herkes gülmüştü bana :D

Kullanıcı avatarı
Halil100ibo
Dr.Strangelove
Meslek: Enerji mühendisi ( Öğrenci )

Mesaj gönderen Halil100ibo » 14 Mar 2018 23:07

Zamanında Batman' da yaşarken babamın kiralık aldığı Galaxy quest filmi idi sanırsam. Baya küçüktüm beni o zamanlar etkilemişti .filmin konusu uzay dizisi çekip başarısız olan ve uzaylıların kaçırdığı bir dizi ekibini anlatıyordu. Sanırım başarısızlıkları bilinç altıma işledi. Film olduğunu çözdüğüm zaman bende, o başrol gibi dizi çekme ve uzaylılar tarafından kaçırılma isteği uyandırmıştı herhalde. Buradan okuyan, Dünya gezegeni dışında varlık var ise, çocuktum, gençtim ,dünyanın rengine kandım, kaçırmayın beni! sağolun...
En son Halil100ibo tarafından 15 Mar 2018 02:27 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
SedData
Man on the moon
Meslek: Hiç

Mesaj gönderen SedData » 15 Mar 2018 02:05

2001 yılından Spiderman ile izleyici olmaya başladım ve o etkiyle makina mühendisi olmaya karar verdim, ama 2009 yılın başlarında The Last Airbender izlemem ile mühendisliği bırakıp sinema yapmaya başladım. Ama 8 yıl aradan sonra alttan dersleri vermeye başladım şimdi.
İnandığın gibi yaşamazsan, yaşadığın gibi inanmaya başlarsın! (Hz. Ömer)
https://vimeo.com/135167607

Kullanıcı avatarı
a.talhaorhan
The Recruit
Meslek: Öğrenci

Mesaj gönderen a.talhaorhan » 15 Mar 2018 21:29

¡Three Amigos! Türkçe adı ile Üç Kabadayi hiç unutmam mavi bir vcdsi vardı vcd player almıştı babam onda izlediğim ilk filmdi, filmde bir kadın sinemaya giriyor üç kabadayının sessiz ama yazılar ile anlatılan filmini izliyordu, o filmden sonra sinemacı olmaya karar verdim

Kullanıcı avatarı
poseidon
The Recruit

Mesaj gönderen poseidon » 08 Haz 2018 22:52

Çocukluğumda en sevdiğim film Jurassic park'dı. televizyonda ne zaman gösterilse mutlaka izlerdim. Onun kadar olmasada Gorayıda çok seviyordum.

“Filmcilik Üzerine Tartismalar Yorumlar” sayfasına dön