Cevaplarınızı bekliyorum.

Tamam... Daha çok için kavramsal kısmındasın. Tartışmak istiyosun. Gel o zaman.
Cevapla
bekirbulut
The Recruit
Mesajlar: 1
Kayıt: 10 Mar 2017 01:09

Cevaplarınızı bekliyorum.

Mesaj gönderen bekirbulut » 10 Mar 2017 01:13

Öncelikle merhabalar, birkaç sorum olacaktı.
Elimde çok sağlam senaryom var ve bunu filme dönüştürmek istiyorum. Kısaca filmin hem senaristi, hemde yönetmeni olmak istiyorum. Kısacası bu fikrimi yapımcıya sunsam ve filmi de kendim çekeceğimi söylesem sizce onay verir mi?
Yönetmenlikle ilgili hiçbir bilgim yok. Yani film çekebilmek için teknik bilgiye veya alaylı bilgiye ihtiyaç var mıdır?

paciente
Moderator
Mesajlar: 2216
Kayıt: 15 Mar 2012 17:57

Mesaj gönderen paciente » 10 Mar 2017 10:07

Bilgiye hiç gerek yok. "Ol" diyorsunuz her şey kendi kendine oluyor.

Dnd
Donnie Darko
Mesajlar: 302
Kayıt: 06 Eyl 2016 14:58

Mesaj gönderen Dnd » 10 Mar 2017 11:25

Oncelikle kendini düşün ,500 bin tl paran var biri geldi sana dediki bak bu senaryom bunu çekicem bana parani emanet et , cevabın ne olur ?

Dersin ki , iyide kardeş sen kimsin daha önce ne çektin ? Yok ben ilk kez film çekicem bana para ver .

Cevap tabiki Hayır , kimse parasını sokağa atmaz .

Sinema dedigin sey parayla olur Yapimci dediğin ise parasını sokağa atmaz öyle olsaydı kumarbaz olurdu daha az risk alırdı .

Bu işte yazdığı senaryoya guvenmeyen adam bulamazsın, sorsan herkes senaryosunun çok iyi olduğunu düşünür ama box office ortada .

Sana tavsiyem madem senarist ve yönetmen olacaksın enazindan ilk filmin için yapimcida sen ol kendi paranla çek , zaten birdaha kimseye birsey sormazsin. :)

dincdinamik
The Recruit
Mesajlar: 23
Kayıt: 20 Ara 2016 19:30

Mesaj gönderen dincdinamik » 03 Tem 2017 15:35

Kabul etmezler dostum. Şans eseri senaryonu okuyup beğenseler bile yönetmenin sen olmasını kabul etmezler. Yapımcının zaten güvendiği yönetmen hali hazırda vardır. Daha önce yönetmenlik koltuğuna oturmuş olmanız lazım yani en azından 3 - 4 tane kısa film, bir kaç reklam filmi gibi deneyimlerinizin olması lazım, ki bunlar referans olsada kimi yapımcının gözünde yine yeterli değildir... Ancak kendi yapım şirketinizi kurmanız ve filmin yapımcısı da sizin olmanız lazım. Bunun dışında no name olduğunuz için sponsor bulmanızda zor. Bulsanız bile sponsor olan firma yine size "bir yapımcı firma ile anlaşmanızı yada ünlü bir yönetmen ile kontrat imzalamanızı ister. Çünkü bunlar bir çoğumuzun denediği şeyler. Onca yönetmen var yıllardır film çekemeyen, halbuki bir çekseler belki harikalar yaratacaklar ama olmuyor. Sebeplerinden birisi budur...

Cevapla

“Filmcilik Üzerine Tartismalar Yorumlar” sayfasına dön