Bildirimler
Tümünü temizle

Yeni siteyle ilk kez karşılaşanların giriş yapabilmek için şifrelerini sıfırlamaları gerekiyor.

Şifre sıfırlamak için buraya tıklayın

 

Eski bir url'den yönlendirilmişseniz, sağdaki arama kutusunu kullanın.

ışık tavsiyesi  

Sayfa 3 / 3
KEzzAP
(@kezzap)
Godfather Admin

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/08/2020 4:53 pm
Sercanektik
(@sercanektik)
Leon

Çok teşekkürler. Güzel bir video olmuş 🙂 Gerekli düzenlemelerden sonra insanlı çekimler de yapıp gönderebilirim belki sinematik görüntü teknikleri müzik stüdyo ışığı 2yi çekersiniz 🙂 Emeğinize sağlık teşekkürler tüm bilgiler için..

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/08/2020 5:58 pm
KEzzAP
(@kezzap)
Godfather Admin

Elbette seve seve.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/08/2020 6:37 pm
Sercanektik
(@sercanektik)
Leon

Geniş Açı slr magic 8mm f4
Diğer lens ise slr magic 25mm 0.95 bu arada..

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/08/2020 7:34 pm
Sercanektik
(@sercanektik)
Leon

Bmpcc4k - Slr Magic 25mm 0.95
Son aldığım ve daha önce fotoğrafını paylaştığım 900lü ledi duvara çarptırıp yaktım.
Abajürlerin içindekiler Philips Hue ampuller.
Diğer planlarda yani dans videolarında ise aynı philips hue ampulleri 2 adet softboxın içine koyup duvarı aydınlatmak için kullandım.
Braw 5:1 iso 400

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/10/2020 12:59 am
KEzzAP
(@kezzap)
Godfather Admin

Yer, duvar, ışık konumlandırmaları kötü duruyor. Sanki daha odanın dekorasyonu tam bitmemiş taşınırken arada çekmişsiniz gibi duruyor. Arka duvar asla beyaz olmamalı. Yere bir halı bir şey sermek lazım. Çiğ duruyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/10/2020 1:43 am
Sercanektik
(@sercanektik)
Leon

Sinemada evet genellikle koyu renk tercih ediliyor ama "asla" diye bi yaklaşım doğru değil bence.. Fonu beyaz olan çok müzik klibi izledim ,ve profesyonel kişiler tarafından çekilmiş büyük prodüksiyonlar veya orta segment olan bi çok işte rastladım. Evet halı falan olabilirdi ama bu haliyle de çok çiğ gelmedi bana ,sonuç olarak ev görüntüsünden uzak bir boş fon görseli diyelim.. Ama sizin dediğiniz gibi de güzel olabilirdi tabi.

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/10/2020 2:06 am
KEzzAP
(@kezzap)
Godfather Admin

İşte ev görüntüsünden uzak olduğunu düşünmüyorum. Beyaz arka fonlu videolar elbette var. Ama oralarda özellikle beyaz arka fon olması için başarılı bir ışıklandırma çalışması oluyor. Beyaza gölge düşmüyor, düşüyorsa da ev ortamı olduğu belli oluyor. Ama bu videoda, ev mi, stüdyo mu arada kalmış bir durum var. Özellikle beyaza düşen gölgeler yüzünden ev ortamından uzak olduğunu iddia edemiyorum. Örneğin 1.01'deki planın ev görüntüsünden uzak olduğunu söylemek çok zor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/10/2020 12:50 pm
sade_vatandas
(@sade_vatandas)
Leon

Bence temel sorun mekanın boyutları ve ışık yetersizliği. Şayet mekan beyaz fondan yeteri kadar ayrılmaya el verseydi gölgeler ya yok olur ya da çok daha yumuşardı; elbette yeterli ışıkla beslenmek koşuluyla. Fona gölge düşmesi son tahlilde yönetmenin sanatsal tercihidir ve özellikle dans sahnelerinde beyaz fon üzerinde çok stilistlik gölgeler elde edilebilir. Ancak burada sorun sahneler arasında tutarsızlık olması bu da ışık kullanımı daha doğrusu ışığın yetersizliği ile ilgili geldi bana. Geç kalmış bir tavsiye olarak hareketli reflektörler ve özellikle de BMPCC 4K için Speedbooster kullanabilirdiniz. Speedbooster'dan hem minimum 1 stop kazanırdınız hem de objeler fondan biraz daha ayrılırdı. Kısaca aynı ekipmanla daha etkileyici bir görüntü yakalardınız.

"Ben istiyorum ki; film, siz sinema salonunu terk ettikten sonra başlasın." Jacues Tati

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/10/2020 4:53 pm
Sayfa 3 / 3
Paylaş: