Bildirimler
Tümünü temizle

Yeni siteyle ilk kez karşılaşanların giriş yapabilmek için şifrelerini sıfırlamaları gerekiyor.

Şifre sıfırlamak için buraya tıklayın

Resolve Clone Stamp Tracking

TarıkAlpat
(@tarikalpat)
Mad Max

Merhabalar. Resolve'da kırışıklık gidermek için clone stamp ile doku kopyalama işlemi uyguladım. Bunu tracklediğim zaman başarısız oluyor. Tahminimce çok yakın renkler olduğu için tracker algılayamıyor. Bu işin daha pratik bir yolu var mıdır? Hareket noktasını başka bir yerden alıp ordan tracklemek gibi? Yoksa tek çözüm kare kare uğraşmak mı olur?

Aşağıda görseli paylaştım. Özellikle boyun ve göz kısmındaki kırışıklıkları trackleme amacındayım. 5 saniyelik bir zoom in hareketi var.

Alıntı
Başlığı açan Gönderildi : 04/03/2020 2:39 am
reznovrun
(@reznovrun)
Forrest Gump

Da vinci hiç bilmiyorum. Soruya cevabım yok ama başka sorum var =) Magic bullet cosmo'yu niye kullanmıyorsun kırışıklık için? Bu şekilde daha mı başarılı oluyor?

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/03/2020 1:40 pm
KEzzAP
(@kezzap)
Godfather Admin

Tracking teorik olarak başka bir yerden alınır ama anlamı olmaz. O sadece kameranın hareket bilgisini alır, ama karakter kafasını oynattığı noktada, kameranın hareketinden bağımsızlaşacağı için başka bir noktadan alınacak tracking bilgisi işe yaramayacaktır. Bu resolve'da yapılabilir mi zaten pek bilmiyorum, (after effects üzerinden düşündüm) son sürümlerinde resolve'dan uzaklaştım. Benim söylediğim sadece teorik olarak. Ama sorunun cevabı kare kare maskelemekten geçiyor. Bu nedenle genelde arkaplandan öndeki karakteri ışık ve renk olarak ayırmak gerekiyor çekim esnasında. Yapamadıysanız dediğim gibi manuel maskelemekten başka çare yok.

Merak ettiğim bu yüze uygulanan anti-aging tekniği, artık her ne yapıyorsa, karenin bütününe uygulandığında görüntünün geri kalanını ne ölçüde bozuyor?

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/03/2020 2:02 pm
TarıkAlpat
(@tarikalpat)
Mad Max

Cosmo bir ölçüde işe yarayabiliyor. Hafiften bir yüzü yumuşatıyor ancak kırışlıklıklar için tam çözüm değil. Sevgili saygıdeğer yapımcımızın casting hatasından dolayı kırışıklıklar problem oldu.
Anti-aging olayını test edebildiğim kadarıyla söylüyorum, bir yerden sonra görüntüyü dağıtmaya başlıyor. Soft Instagram efekti etkisi veriyor.
Şuan yüzü çene,boyun,göz altları ve yanaklar olarak bölüp büyük fırçayla hafif dokunuşlar yaparak kırışıklıkları hafifletmeye çalışıyorum. Cosmo etkisi veriyor ama daha çok kırışıklık odaklı.

CevapAlıntı
Başlığı açan Gönderildi : 05/03/2020 2:26 am
Paylaş: