Bildirimler
Tümünü temizle

Yeni siteyle ilk kez karşılaşanların giriş yapabilmek için şifrelerini sıfırlamaları gerekiyor.

Şifre sıfırlamak için buraya tıklayın

Meteor Kısa Film

Halil100ibo
(@halil100ibo)
Forrest Gump

Merhaba arkadaşlar;
Yaklaşık 2 hafta önce halamın oğlu ile çektiğimiz kısa filmi sizinle paylaşmak istiyorum. Film ile alakalı açıklamak istediklerim var. ( yerden yere vurmayın diye kendimi savunasım geliyor herhalde ama yine de vurun lütfen )
Filmin tamamını doğaçlama çektik. 'Arkadaşlar ile boş boş oturacağımıza bir şeyler çekelim dedik ' havasında değildi ama ona yakın bir şeydi, zamanımız olduğu için sahneler üzerinde düşünme fırsatımız oluyordu. Bir sahneyi çektikten sonra arapça bir müzik açıp göbecik atıp 'şimdi ne olsun' diye düşüne oynaya çektik. Dağın ortasında yalnızdık zaten sıkıntı olmuyordu, deli diyen yoktu.

Filmde karakterin elindeki telefon flaşı ve kamera üzerine sabitlediğim telefon flaşından başka ışık kaynağı yok idi , Normalde amatörde olsa çektiğim filmlere gece sahnesi koymuyorum (harici ışık kaynağım olmadığı için ) ama bu filmde gündüzleri üzüm kesme, pekmez ve pestil yapımıyla uğraştığımız için sadece gece vaktimiz oluyordu o yüzden gece çekmek durumunda kaldık. Filmi bu sebeple 2 gecede çektik. Zaten senaryo da gece olabilecek bir olaya göre şekillendi doğal olarak.
Forumu normalde aktif olarak takip ediyorum ama genel anlamda sinema bilgimi paylaşacak kadar yeterli görmediğim için tartışmalara katılmıyorum. Aslında 6 aydır askerdeydim ama zimmetli telefon ile yine giriyordum siteye. Neyse lafımı yarıda kesip çok uzatmadan filmi paylaşayım herkese iyi seyirler diliyorum. Uzun süredir yazmıyorum herhalde ondan uzadı bu kadar mektuba döndü...

Alıntı
Başlığı açan Gönderildi : 15/10/2020 1:54 am
Hasbatur
(@hasbatur)
Forrest Gump

Ben sevdim. Söylediğin gibi kısıtlı imkânlarla çekmene rağmen bayağı etkileyici olmuş. Müzik de başarılı. Bu işi ciddiye al bence, kendini ilerlet, daha başarılı işlere imza atabilirsin. Ama sondaki jenerik yazılarında Türkçe harf içeren fontlar kullansaydın daha iyi olurdu. Tevfik Doğan yerine Tevfık Dogan yazmışsın mesela. Hiç hoş bir şey değil.

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/10/2020 3:42 am
paciente
(@paciente)
Barry Lyndon Moderator

Hoş geldin Halil100ibo özlemişiz.
Bol bol provayla bir tane daha çekin mutlaka. Ben sevdim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/10/2020 4:02 am
Halil100ibo
(@halil100ibo)
Forrest Gump

Hasbatur Sağolun teşekkür ederim. Türkçe yazı tipleri gözüme hoş gözükmediği için bunu kullandım bir daha kine dikkat ederim.

paciente Teşekkür ederim ağabey hoş bulduk.

CevapAlıntı
Başlığı açan Gönderildi : 15/10/2020 1:28 pm
Paylaş: