KAÇIŞ 2: DÖNÜŞ YOK
 
Bildirimler
Tümünü temizle

Yeni siteye ilk kez gelen eski üyelerin, giriş yapabilmek için şifrelerini sıfırlamaları gerekiyor.

Şifre sıfırlamak için buraya tıklayın

KAÇIŞ 2: DÖNÜŞ YOK

Sayfa 2 / 3
Stunt TV
(@bruce544)
Leon

Merhaba tekrardan, 

Forumda gereksiz kirlilik oluşturmamak adına, projeyle ilgili tüm bölüm, fragman ve kamera arkası görüntüleri bu başlık altında paylaşmaya devam edeceğim.

Oyuncularımızdan Julia Rosa'nın projeyle ilgili görüşlerini sizlerle paylaşıyorum. Herkese iyi forumlar diliyorum.

CevapAlıntı
Başlığı açan Gönderildi : 04/02/2021 7:18 am
Hasbatur
(@hasbatur)
Forrest Gump

Burada yayınlanan videolar reklâm ya da YouTube kanallarına seyirci kasmak amaçlı değil üzerinde konuşulup yorum yapılmak, tartışmak amaçlıdır. Yapılan yorumlara "gereksiz kirlilik" demek, eleştirilere katlanamayacak kadar kibirli olduğunuz anlamına geliyor. Bizi oyuncularla yaptığınız röportajlar değil yaptığınız iş ilgilendirir. Bize ne sizin röportajınızdan? Ticari bir platform değil burası.

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/02/2021 10:38 pm
spidervis
(@spidervis)
Barry Lyndon Admin
Gönderen: @hasbatur

Yapılan yorumlara "gereksiz kirlilik" demek, ...

Hasbatur, bazı mesajlardan çok yanlış anlamlar çıkarıp sonra gereksiz yere agresifleşiyorsun. Arkadaş, yapılan yorumlara gereksiz kirlilik demiyor. Her videoya ayrı başlık açmayıp, tek konu altında paylaşayım demiş ki forum düzeninin de bunu gerektirdiğini biliyor. Ayrıca röportaj videoları eklemek de yasak değil. Benim de ilgimi çekmiyor böyle videolar, aksiyon görelim istiyorum ancak başkasının ilgisini çekiyor olabilir. Biri çıkıp röportajdaki soruları, kurguyu falan da eleştirebilir ki bunlar bile şart değil.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/02/2021 12:28 am
Stunt TV ve KEzzAP beğendi
Hasbatur
(@hasbatur)
Forrest Gump

Ayrı başlık falan açıldığı yok. Önceki paylaşımları da aynı başlıkla ve "Kurmaca" ana başlığı adı altında açılmıştı, bu da. Ben bir fark göremedim. Ayrıca ben burada hoşlandığım videolar görmek istemiyorum, öyle olsa YouTube'u açar aradan izlerim istediğimi. Burası hoşlanılacak videoları paylaşım yeri değil, üzerinde tartışılacak üretimlerin paylaşım yeridir. Röportaj bir üretim değildir, belli bir özgünlüğü de yoktur. "Falanca ne röportaj çekmiş be?" diyen birini gördünüz mü? Röportajın neresini tartışacağız? Rengini mi, kurgusunu mu, geçişlerini mi, LUT'larını mı, oyunculuğunu mu, drama yapısını mı? Zaten tartışma ya da fikir alıp verme amaçlı paylaşmıyor. "Ben yaptım, siz izleyin" diyor. Bir sorusu yok, bir sıkıntısı yok, içinden çıkamadığı bir durum yok. Burada üzerinde tartışılacak konu yapılan temel üretimdir, yani dizinin kendisidir. Ne röportajı, ne fragmanı, ne de kamera arkası bu platformun konusudur. Bir tek şartla konusu olabilir, o da fikir ve görüş almaktır. Var mı böyle bir şey? Yok. Demek ki seyirci kasmaya yönelik paylaşımlar bunlar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/02/2021 4:47 pm
KEzzAP
(@kezzap)
Godfather Admin

O halde izleme hasbatur. Ben izlemedim. Ama burada bulunmasında da bir problem görmüyorum. Sanıyorum bu paylaşımdan pek rahatsız olan da yoktur. Çok daha manasız paylaşımlar da yapıldığı oluyor burada. Ben de bunun izleyici çekmek için yapılan bir paylaşım olduğunu düşünüyorum, ki daha önce de kendim yazdım, bazı paylaşımlar üzerine derinlemesine yorum yapmayı gerektirmiyor emek harcamayın dedim, ama içeriğin platformla alakası olmadığını söylemek de biraz aşırıya kaçmak olur. Benim ilgimi çekmiyor. Ne film, ne röportaj. Ama belki birinin çeker. O yüzden bir içerikten rahatsız olduğunda sen de söyleyebilirsin elbette ama burada rahatsızlığını anlamlı bulmuyorum ben. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/02/2021 5:12 pm
Hasbatur
(@hasbatur)
Forrest Gump

İzlemem tabii ki, neden izleyeyim? Canım bir şeyler izlemek istese burada işim ne? Ama ben derdimi anlatamadım galiba. Burası bir paylaşım platformu mu yoksa yapılan deneysel çalışmaların sergilendiği, üzerinde görüşlerin paylaşıldığı, fikir alış verişlerinin yapıldığı mesleğe yönelik bir tartışma platformu mu? Ben ikincisi olduğunu düşünüyorum. Eğer değilse, demek ki içerik kayması olmuş sitede. Öyle olunca da Julia Roza röportajı çok sinemasal bir konu oluyor haliyle.

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/02/2021 7:21 pm
KEzzAP
(@kezzap)
Godfather Admin

Daha çok ikincisi, ama ilkinin de kabul edilebilir olduğu durumlar oldu. Çünkü paylaşılan içerikle ilgili röportaj, o nedenle pek ayrıksı değil. 
Buraya sizlerin görmediği, bizlerin engellediği ne youtube videoları düşüyor bir bilseniz. Elbette her şeye izin vermiyoruz ve forumla ilişkisini sorguluyoruz ama bu dediğim gibi çok ayrıksı durmuyor. Bence bir zararı yok. Yanlış düşünüyorsam da forumun diğer üyelerinin de fikirlerini duymak isterim. Fakat bence bu denli uzatmaya değer bir konu değil bu.  

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/02/2021 9:32 pm
Cem123
(@cem123)
Mad Max

Başlık ilk açıldığında ilk yapılan paylaşımı izleyip, teferruatlı bir yorum yazdım, baktım yerine ulaşmıyor, bıraktım bu başlığı ben; devamını takip etmiyorum. Öte yandan varlığı beni rahatsız etmiyor. Forum zaten son derece tenha ve sessiz. Forumun yaş ortalamasının yüksek olduğuna ve çoğu üyenin yıllardır var olan eski üyeler olduğuna da eminim. 15-20 sene öncesi gibi değil forumların durumu. Sene olmuş 2021, zaten hangi forum hareketli, kalabalık ve aktif ki? Herkes, tüm gençlik sosyal medyada. Burası bence değerli bir okul. Yaş ortalaması yüksek, küçük ve elit bir grubun rutin sohbetlerine ev sahipliği yapmaktan çok, yeni ve genç üyelerin merakla üye olduğu ve paylaşım yaptığı, hem katkı sağladığı hem de fayda gördüğü bir yer olmalı. O yüzden bence insanları geri püskürtmemek lazım. Bugün çok çiğ bir sebeple (reklam yapma vs.) gelen, yarın "burası kaliteli bir yermiş ya, bir şeyler öğrenebilirim" demeli, bunu o kişiye dedirtmek de zaten forumun başarısı. Farkında mısınız bir süredir "dev isimlerin yer aldığı çok büyük film projemizde bedava çalışacak enayi aranıyor, siz şimdi çalışın parayı sonra hallederiz" tarzı iş ilanları verilmiyor forumda. O kadar dalga geçtik ve itin poposuna soktuk ki, "kimse yemiyor artık bu numaraları" dediler ve sustular. Burası gerçekten üyelerini dost gören bir yapıya sahip, dışarısı öyle değil. Geçenlerde bir YouTube videosuna denk geldim. Tipin biri bir "fotoğraf/video/sinema" temalı kanal açmış, 2-3 tane video atmış, bir tanesine denk geldim. O kadar yalan yanlış bilgiler veriyor ki, dayanamadım videonun altına yorum yaptım. "İnsanları yanlış yönlendiriyorsun, bilmediğin konularda atıp tutuyorsun" dedim. Küfür kıyamet bir cevap yazıp, silip engelledi beni. Binlerce kişi izlemiş videosunu, aralarından 10 kişi ciddiye alıp o videoyu rehber olarak benimsese, 10 kişi mağdur olacak. Bu dolandırıcılar prim yapıyor çünkü piyasa bunlara kaldı. Sinema sanat olarak da meslek olarak da bunlara kaldı. O yüzden buraya gelip de "abilerim ablalarım, buyrun röportajım" diyen gerçekten bunların yanında masum. Herkes çıkış yapmaya, reklam yapmaya, satış yapmaya çalışıyor; anlayabiliyorum. Bakın onaylıyorum, hak veriyorum demiyorum, anlayabiliyorum diyorum. O yüzden beğenmediklerimize "hoşt" demek yerine, verilmesi gereken tepkiyi vermek ya da tepkisiz kalmak, bence en güzeli. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/02/2021 8:34 am
Halil100ibo beğendi
Stunt TV
(@bruce544)
Leon

CevapAlıntı
Başlığı açan Gönderildi : 11/02/2021 3:03 pm
KEzzAP
(@kezzap)
Godfather Admin

@cem123 hangi video paylaşır mısın, ya da bana özelden de gönderebilirsin.  

öte yandan konunun geneli için de dediğim gibi, içerikler hakkında dikkatliyiz ve sorun oluşturan bir şey gözümüzden kaçarsa da üyelerin kolektif tepkisini dikkate almaya eğilimliyiz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/02/2021 4:52 pm
Stunt TV
(@bruce544)
Leon

CevapAlıntı
Başlığı açan Gönderildi : 17/02/2021 10:05 pm
Cem123
(@cem123)
Mad Max

@kezzap Bu başlıkta bir problem yok, benim bahsettiğim çok genel bir şey. O videonun da adını dahi hatırlamıyorum, bilgisayarımın tarama geçmişinden arayıp bulurum da gerek yok, art niyetli bir video değildi daha çok cahilce hazırlanmış bir videoydu.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/02/2021 8:22 am
Stunt TV
(@bruce544)
Leon

Videoların önizlemelerine ne oldu? Siteden mi kaynaklı bir sorun acaba?

CevapAlıntı
Başlığı açan Gönderildi : 19/02/2021 3:17 am
spidervis
(@spidervis)
Barry Lyndon Admin
Gönderen: @bruce544

Videoların önizlemelerine ne oldu? Siteden mi kaynaklı bir sorun acaba?

Ben temalarla oynadığım zaman oluyor. Child theme kullanmadığım için arada unutuyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/02/2021 10:26 am
Stunt TV
(@bruce544)
Leon

CevapAlıntı
Başlığı açan Gönderildi : 19/03/2021 7:46 am
Sayfa 2 / 3
Paylaş: