Bildirimler
Tümünü temizle

Yeni siteyle ilk kez karşılaşanların giriş yapabilmek için şifrelerini sıfırlamaları gerekiyor.

Şifre sıfırlamak için buraya tıklayın

BROKOLİ (4.58)

onurerdogan
(@onurerdogan)
Jack Torrance

https://vimeo.com/374885179

şifre: 55

Merhaba arkadaşlar, Sabancı vakfının "Digital yalnızlık " konu başlığı altında çektiğimiz kısa film. Fikirlerinizi almak isterim, sevgilerimle

Alıntı
Başlığı açan Gönderildi : 24/11/2019 2:17 am
desert333
(@desert333)
Morpheus

Ellerinize sağlık. Görüntüler iyi fakat fps 24 yada 25 değil sanırım pocket 4k midır kamera? Filmin konusu malum teknolojinin insanı hayattan koparması yaşantısından ve sevdiklerinden etmesi, bu tür yarışmalarda ben (bu benim şahsi fikrim) daha çok dokunaklı filmlerin prim yaptığını düşünüyorum tabi yanlış da düşünüyor olabilirim. Sizin filminiz bana kalirsa görsel olarak çok iyi fakat hikaye jüriye "dokunmayabilir" Tekrar ellerinize sağlık film çekme girişimleri olan bir insan olarak film çekmenin zorluklarını yaşadıkça sizleri tebrik etmeyi bir borç bilirim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/11/2019 12:45 pm
sade vatandas
(@sade-vatandas)
Jack Torrance

Şifre nedir?

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/11/2019 6:20 pm
onurerdogan
(@onurerdogan)
Jack Torrance

şifre: 55

Değerli yorumun için çok teşekkür ederim. Zorluk içinde verdiğimiz mücadele sonucunda, umarım sinemada kendi yerimizi buluruz. Festival konusunda bende senle aynı fikirdeyim, ama yaptığımız işi bir kaç kişide olsa beğenip değer verirse bu bana yeter. Bir fikri farklı bir şekilde işlemek istedik. Benim içinde güzel bir deneyim oldu. Yeni şeyler keşfettim falan, bu yüzden bile benim için değerli bir film oldu.

60 fbs çektik, sony fs5 kullandık, 2k çektik...

CevapAlıntı
Başlığı açan Gönderildi : 24/11/2019 9:43 pm
halostendap
(@halostendap)
William Wallace

çok sığ buldum.

insta https://www.instagram.com/napiyonlan_

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/11/2019 3:26 pm
KEzzAP
(@kezzap)
Godfather Admin

Filmin analizini henüz yapamiyorum sanirim sifreli oldugu icin. ?
Kanalda analizini yapmak istiyordum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/11/2019 10:02 pm
hcemince
(@hcemince)
Jack Torrance

Öncelikle elinize sağlık. Ben filmi beğendim. Eleştiri olarak;
Filmde babanın da gözlüğü takmasına kadar aldığım mesaj bir hayli orjinaldi çünkü o ana kadar ailenin sevimsizliği/mutsuzluğu ve brokoli yemeği ile simgelendirilmiş yavanlığı/renksizliği karşısında çocuklarının teknoloji ile kendine yaşanabilir/neşeli dünya oluşturduğu algısı oluşmuştu bende.
Yani teknoloji yüzünden insanların toplumdan uzaklaştığı mesajı artık gına getirmişken, siz belki de bu yolun seçilmesinde bir haklılık olabileceği mesajı veriyordunuz. Fakat baba da gözlüğü takınca yalnız kalan anneyi ve boş kalan masayı görühyoruz ve mesaj yine sıradan verilen şekle bürünmüş oldu "bana göre".
Benim şahsi görüşüm bu şekilde.

yine de başarılı bir film olduğunu düşünüyorum ve bence doğru festivallerde ödül /ödüller de alacaktır. Çünkü film görsel olarak da çok başarılı. Yolunuz açık olsun 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/11/2019 1:59 am
Hasbatur
(@hasbatur)
Forrest Gump

Filmdeki olaylar ve olgular gerçeklikten uzak, sembolik, sebep sonuç ilişkileri es geçilmiş. Ne, nerede, niçin, nasıl, ne zaman, kim; belli değil. Doğrudan bir mesaj verme çabasına düşüp çocuksu bir şekilcilik sığlığında sıkışıp kalmak yerine olayları günlük hayatın olağan akışı içinde ele alıp daha ayakları yere basan bir drama şeklinde düşünülseydi çok daha başarılı olabilirdi. Karakterler tam anlamıyla absürt ve çiziktirilmiş. Basit bir mesaj vereceğim diye bu derece uçmanın mantığını anlayamadım. İster kısa film yapalım ister uzun film; amacımız ille de görünür ve elle tutulur bir mesaj vermek olmamalı. Hayattan ve yaşamın gerçekliğinden bir kesit ele alıp, bunun içindeki bizim görüp de başkalarının görmekte zorlandığı gerçeği birazcık köpürterek drama kuralları içerisinde ve estetik kalıplar çerçevesinde topluma sunmak olmalıdır. İnsanlar bu tür bir yapımı izlediklerinde, izledikleri her şey uçup gider ama iletilmek istenen mesaj da bilinçaltımızda yer ederek çok daha etkili ve kalıcı olur.

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/11/2019 2:32 am
Bağımsız
(@bagimsiz)
Tyler Durden

Şu zamanda asıl dijital yalnızlık dijitalden uzak olmaktır. Sanalda yaşamak, orada oluşturulan profilleri gerçek sanmaktan bahsetmiyorum. Dijital dönüşüm ve ona bağlı sosyal medya bağımlılığı konusunda herkes diğerlerinin yanlış olduğunu düşünüyor. Topluluk içerisinde yaşamak ve hayatın bütün ağırlıklarını diğer insanlarla beraber yaşamak böyle bir şey ama. Dijital ve internetle geldiği sanılan olguların aslında toplum - insan ilişkisiyle oluştuğu göz ardı edildiği için yalnızlık da yanlış yorumlanıyor. Bu filmde hem bu yanlış yorumun olduğuna, hem absürt yaklaşımın dozunun kaçtığına hem de alışılageldik çıkarım yapıldığına inanıyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/11/2019 2:58 am
onurerdogan
(@onurerdogan)
Jack Torrance

eleştirileriniz için teşekkür ederim. Bu bizim için deneysel yaklaştığımız bir proje... Dramatik yapıdan ziyade başka hisleri gözettik. Tabiki içinde dramatik öğeler olsa daha başarılı bir film olurdu, herkesin seveceği bir uslüp olurdu. Biz bunun dışına çıkıp bir fikrin filmini çektik. Öyle ki ruh halime göre 30 farklı versiyonunu yapabilirim filmin. Bu açıda film tatmin edici. Daha farklı da çekilebilirdi... Hikayesel olarak sıradan olabilir ama biçimsel olarak sınırlarımızı zorladık diye düşünüyorum. Aslında o sanal dünyanın rahatsızlığını hikayeden çok biçimde hissettirmeye çalıştık. Hikaye net bir şekilde tahmin edilebilir bir hikaye... İzleyeni rahatsız ediyor ve sinir bozuyorsa film benim için amacına ulaşmıştır. Tekrar değerli yorumlarınız ve eleştirileriniz için teşekkür ederim. Kezzab teşekkür ederim, Film analizi duymak isterim ama festival süreci bu sefer olsun istiyorum.

CevapAlıntı
Başlığı açan Gönderildi : 29/11/2019 4:13 am
KEzzAP
(@kezzap)
Godfather Admin

Tamam festival sureci bitince degerlendireyim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/11/2019 5:36 pm
onurerdogan
(@onurerdogan)
Jack Torrance

teşekkür ederim, kurguda değişiklikler yapıp onuda paylaşmayı düşünüyorum. İkisini birden değerlendirirsen benim içinden, izleyecek kişiler içinde güzel bir deneyim olabilir. tekrardan teşekkürler.

CevapAlıntı
Başlığı açan Gönderildi : 29/11/2019 10:17 pm
onurerdogan
(@onurerdogan)
Jack Torrance

https://vimeo.com/399704896
şifre: lotus
filmin kurgusunu değiştirdim, yorumlarını fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar. 🙂

CevapAlıntı
Başlığı açan Gönderildi : 23/03/2020 3:06 am
Paylaş: