YouTube üzerinden k...
 
Bildirimler
Tümünü temizle

Yeni siteye ilk kez gelen eski üyelerin, giriş yapabilmek için şifrelerini sıfırlamaları gerekiyor.

Şifre sıfırlamak için buraya tıklayın

YouTube üzerinden kısafilm yayınlamak

omer44
(@omer44)
Django

Selam, gördüğüm kadarıyla youtube da kısa filmler var. Sizce Youtube üzerinden kısa film yayınlamak mantıklı mı ya da ne yapılmalı? 

Alıntı
Başlığı açan Gönderildi : 29/03/2021 8:53 pm
Cem123
(@cem123)
Mad Max

YouTube'dan ziyade geçen hafta forumda açılan başlığı ve tanıtılan uygulamayı incelemeni öneririm. Cineshort diye bir platform. YouTube üzerinden kısa film paylaştığında çok fazla izlenmeme, bilinmeme, keşfedilmeme sıkıntıları oluyor çünkü. Tabii bunlar çok cımbız sorular, yani bu kısa sorulara kısa cevaplar alarak kafanda genel bir tablo oluşmaz. Biraz daha araştırma yapmalısın.

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/03/2021 10:39 am
omer44 beğendi
paciente
(@paciente)
Barry Lyndon Moderator

Youtube'de ulaşacağınız izleyici sayısı cineshort gibi uygulamalarla ulaşabileceğinizin bir kaç bin katı oluyor genelde. Amaç daha fazla insana ulaşmaksa evet, youtube doğru tercih olur. Tek sıkıntısı şu ki amme hizmeti yapmış oluyorsunuz. 

Ben sırf youtube için "define hikayeleri" adında bir kısa çekmiştim. O film normal şartlar altında bir kaç yüz izleyiciyi görebilecekken youtube'de 180 aboneyle 5000'i geçmişti. İyi bir film olsaydı belki on katına hatta daha fazlasına ulaşabilirdi. 

İnternetteki platformlar henüz bebek yaştalar. Bir kaç yıl içerisinde daha fazla kullanıcıya ulaşacakları kesin. O platformlarda da yer almakta fayda var tabi ama şu aşamada eğer festivallere göndermiyorsak en iyi platform youtube diye düşünüyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/03/2021 11:02 am
omer44 beğendi
Paylaş: