Bildirimler
Tümünü temizle

Yeni siteyle ilk kez karşılaşanların giriş yapabilmek için şifrelerini sıfırlamaları gerekiyor.

Şifre sıfırlamak için buraya tıklayın

Profesyonel Senaryo ekibimize Yazar Alımı Yapılacaktır ( İstanbul )

chinaski
(@chinaski)
Citizen Kane

İstanbul'da bulunan Profesyonel Senaryo Ekibimize dahil olabilecek takım arkadaşları ve asistan yazarlar alınacaktır.

İstanbul'da ikamet etmeyen yazar arkadaşlar iletişim kurulması halinde uzaktan çalışma olanağı sağlanacaktır.

Yazım dilini ve hikaye kurma tarzını örneklemek aracılığı ile tasdikli projelerinizi kendinizi tanıtan kısa bir yazı ve iletişim bilgileriniz ile birlikte 13puntoscript@gmail.com adresine gönderebilirsiniz.

Projelerinizin Güvenliğinden şüphe ediyorsanız tasdiklenmemiş projelerinizi tasdikletip yollamanızı rica ederiz. Amacımızın proje bulmak değil, elimizde olan projelerde birlikte çalışmak için yazar arkadaşlar aradığımızı bilmenizi isteriz.

Alıntı
Başlığı açan Gönderildi : 19/04/2020 7:45 pm
rhPozitif
(@rhpozitif)
Citizen Kane

Tasdikli kendi projesi olan biri neden bir ekibe girmek istesinki..yani bu konuda yeteneği olan ve bunun farkında olan birinin bunu size onaylatma ihtiyacının doğması nasıl bir beklenti?

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/09/2020 1:35 am
Cem123
(@cem123)
Mad Max

Bu bir iş ilanı mı? İş tanımı, ücret, adres gibi bilgiler nerede? Profesyonel senaryo ekibine eleman almaktan bahsediyorsun ancak e-posta adresinizin uzantısı bile daha @gmail.com kalmış. Sene oldu 2020, size özel bir mail adresi, bir web sitesi alabilirsiniz, bunlar bu işi profesyonelce yapan insanlar için para değil çünkü. Ayrıca abi adam neden sana kendini anlatan kısa yazıyla proje yollasın durduk yerde? Tasdiği geçtim, konu o değil, neden zahmet etsin böyle bir şeye? Ünlü bir yer olmadığın için, dahası para verip vermeyeceğin bile belli olmadığı için bunları senin yapman lazım. Sen tanıtacaksın kendini, biz şuyuz, şunları yaptık, şunu kovalıyoruz gibi, sen pazarlayacaksın kendini. Abi gerçekten sinirleniyorum böyle şeylere ya.

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/09/2020 1:36 pm
screenwriter27
(@screenwriter27)
Forrest Gump

google de kısa bir sörf ile şu bilgilere ulaştım ama bu paylaşımı yapan arkadaş aşağıdaki linklerdeki kişiler mi bilemiyorum
https://www.picuki.com/profile/13puntoscript

Cem Gelinoğlu'nun da şöyle bir paylaşımı var:

@cemfoni
Senaryo yazmak çok yorucu ve zor bir iş o yüzden buna ayrı sayfa açmam gerekiyordu. Senaryoda Bu kez yükü üçümüz omuzladık. Başta bu yeteneklerini 13 Punto adlı atölyeye dönüştüren canım kardeşim @bongomy e, onun yol arkadaşı ve artık benim de , @muammertali ‘ ye çok teşekkür ederim. Ve fikirlerini bizden esirgemeyen tüm arkadaşlarımıza. Güzel filmler yapmak isteyenlere de belirtelim, bu atölyeden hep özgün ve güzel şeyler çıkar. @13puntoscript

"Cahille girme münakaşaya. Ya sinirini zıplatır tavana, ya da yazık olur adabına.” Mevlâna 8)

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/09/2020 6:13 pm
Cem123
(@cem123)
Mad Max

Ben yıldım abi bu tarz muhabbetlerden, senelerdir aynı şey. İpini koparan “zartzurt@gmail.com adresine ulaşın yazar alımı yapıyoruz” diye ortaya laf atıyor, sırf öğrenci veya yeni mezun umutsuz, hayalperest insanlar atlasın diye. Hadi 10-15 sene önce tamam da, sene 2020 be kardeşim. Biraz değiştirin şu yöntemi. Bari yalandan bir web sitesi yapın. Ben metni yazan kişiye dümenci ya da kolpa demiyorum, yanlış anlaşılmasın. Kesin arkasında bir senarist bir şey vardır. Piyasa bağı illaki vardır. Ama karar mercii değildir, öyle malzeme toplasınlar dile salıyorlar bunları, taşeron hesabı. Piyasanın klasik hareketidir, gizemli ve bilgi vermeyen, @gmail.com uzantılı ilanlar. Sonra böyle ilgi görmeyip tepki görünce de hemen “biz falanca ekibiz şunları yazdık sen ne ayaksın” diye horozlanırlar. Sorun bakalım böyle ilan verip kendilerine ulaşan kaç kişinin yazdıklarını beğenip de parasıyla işe almışlar, bir yerlere taşımışlar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/09/2020 9:52 pm
screenwriter27
(@screenwriter27)
Forrest Gump

Profesyoneliz diyen birisi siteye; "chinaski" nickiyle ve gmail adresiyle bir şeyler yazmaz bence de. 😀

"Cahille girme münakaşaya. Ya sinirini zıplatır tavana, ya da yazık olur adabına.” Mevlâna 8)

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/09/2020 11:11 pm
Cem123
(@cem123)
Mad Max

Ya bak işte onu sen anlıyorsun ama herkes yapamaz o ayrımı, özellikle piyasanın nasıl yürüdüğünü bilmeyen gençler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/09/2020 12:07 am
Hasbatur
(@hasbatur)
Forrest Gump

Bu ilân ilk çıktığı zaman kendilerine mail atıp tanışmak istemiştim ama zahmet edip bir cevap bile vermediler. Niyetleri belli; birileri heveslenip hemen senaryo gönderecek, onlar da senaryolardaki işe yarayan fikirleri alıp derleme yapacaklar ve kendi projelerini oluşturacaklar. Böylesine ciddi bir konuda eğer kişiler kendilerini saklıyorlarsa, hiç ciddiye almamak en doğrusudur.

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/09/2020 3:20 am
Cem123
(@cem123)
Mad Max

Aynen öyle hocam, maalesef piyasa bunlarla dolu. Eğer farkındalık artarsa ve kimse yollamazsa en ufak bir şey bile, azala azala biter bunlar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/09/2020 11:10 am
Dr.reko
(@dr-reko)
Leon

Kime sorsan herkesin bir hikayesi senaryosu vardır. Bu kadar hayal fukaralığıda bı garip. Burada milletten senaryo toplamakta ne bilim nasıl bir fukaralıksa artık.

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/09/2020 11:28 am
Cem123
(@cem123)
Mad Max

Kime sorsan herkesin bir hikayesi senaryosu vardır. Bu kadar hayal fukaralığıda bı garip. Burada milletten senaryo toplamakta ne bilim nasıl bir fukaralıksa artık.

Bunlar “sanatçı” senarist değil, “esnaf” senarist. Senden bir cümle, ötekinden bir paragraf, öbüründen bir diyalog, bir başkasından iki karakter... Toplama bilgisayar hazırlar gibi senaryo hazırlıyorlar. Piyasada aynı standart metinleri, temaları, konuları yaza yaza yıllarca, zihinsel bir fukaralığa, bir körelmeye gidiyorlar. Bunlar kitap okuyan, film izleyen, araştıran tipler de değiller. Nasıl olsa binlerce pırıl pırıl genç var onlar yerine bunları yapan. Aslında gençlere açıklanması gereken gerçek şu: Türkiye’de dizi/sinema sektörü dediğin ne ki? Tüm piyasanın bir senede harcadığı bütçe ne, yaptığı toplam ciro ne? Totale bakıldığında bir “sektör” sayılamayacak kadar küçük bir mali boyuttan bahsediyoruz. Eğer inşaat, otomotiv veya turizm sektörse(pandemi verileriyle konuşmuyorum, an itibariyle olağanüstü bir durum söz konusu), sinema/dizi bunların yanında olsa olsa bir düzine insanın para kazandığı bir tezgah olur. Matematik basit, kaç tane senarist tanıyorsunuz, adını bildiğiniz kaç yönetmen ya da yapımcı var? Sokakta gördüğünüzde tanıdığınız kaç oyuncu var? Hepsi çok az. Bütün medya sektörü bu kadar hızlı değişirken, geleneksel gazeteler blogger’lar patladı diye tırnaklarını yerken, YouTuber’lar patladı diye televizyon kanallarının uykuları kaçarken, Instagram fenomenlerinin marka işbirlikleri sebebiyle reklam ajansları panik atak geçirirken, Netflix izleniyor sadece diye bütün diziciler/sinemacılar harıl harıl çıkış yolu ararken, TRT bile sırf izlenebilmek için kendini aşan bir diziyi reklamsız yayınlamak zorunda kalırken, gençlerin geçtim @gmail.com uzantılı yerlere, sektörün kralına bile 1 sayfa metin göndermemeleri lazım. Çünkü “sektör” diye girmeye çalıştığınız yerin toplam hacmi Antalya’daki veya Bodrum’daki bir kaç 5 yıldızlı otelin toplam hacmi kadar ya var ya yok.

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/09/2020 12:32 pm
Dr.reko
(@dr-reko)
Leon

Doğru diyorsun. Geçen bir internet sayfasında denk geldim 25000 kişi ilan vermiş totalde ışıkçı makyoz aracı gibi bir sürü departmandan insanlar. Aralarında nice yetenek var ama hala Tv'de ağa dizileri zengin fakir ihanet dizileri devam ediyor. Aslında herşey değişiyor ama tutarmi tutmazmi korkusuyla aynı senaryoları ısıtıp ısıtıp veriyolar ekrana. YouTube ta öyle güzel içerikler oluşuyordu artık TV önümüzdeki zamanlarda silinip gider herhalde. Değişime ayak uyduracak gibide değil. O yüzden insanların fikirlerini hayallerini araklama derdinde herkes. Ellerinde hayal gücü cesaret haricinde her şey onlan insanlarin çaresizlikten forumlarda senaryo araması güzel bisey. Yakında herkes madenin nerde oldunun farkına varacak.

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/09/2020 4:29 pm
sade_vatandas
(@sade_vatandas)
Leon

İstanbul'da bulunan profesyonel oto yıkama ve bakım atölyemize eleman arıyoruz deseymiş daha iyi olurmuş. Bir de bu profesyonel kelimesi iyice ayağa düştü. Neyin profesyoneli, kimden onaylı?

"Ben istiyorum ki; film, siz sinema salonunu terk ettikten sonra başlasın." Jacues Tati

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/09/2020 5:49 pm
Paylaş: